19 Temmuz haftası vizyona giren filmler!

Gloria Bell

Kocasından boşanmış, dul bir bayan olan Gloria Bell 50’li yaşlarındadır. Fakat bir anneanne olmaktan daha faal bir hayatı hedefleyen Gloria gündüzlerini ofisinde çalışarak geçirir. Akşam olduğunda ise kendini dans pistine bırakır. Özgür ruhlu bir bayan olan Gloria’nın hayatı, dışarı çıktığı bir gece Arnold isminde bir adamla tanışması ile apayrı bir hal alır. Aşkın büyülü heyecanını yine hissetmeye başlayan Gloria, kendisini flört, aile, kimlik karmaşası içerinden beklenmedik bir romantizm içerisinde bulur. Birinci başta her şey çok hoş gitse de vakitle hayatının ikiye bölünmüş olduğunu fark eder. Bir yandan kendi yetişkin çocukları, bir yandan Arnold’un üzerinde hala çok güçlü bir baskıları olan eski eşi ve yetişkin kızları ortasında kalan Gloria, geçmişten nasıl kurtulacağını bilemediği üzere nasıl ilerleyebileceğini de çözememektir. Tek bildiği şey, kendi hayatının istikametini kendi belirlemek zorundadır…
Altın Küre ödüllü başarılı oyuncu Julianne Moore’un Gloria karakterine hayat verdiği sinemanın direktör koltuğunda Süper Bayan sineması ile En Uygun Yabancı Lisanda Sinema Oscar mükafatı kazanan Şilili direktör Sebastián Lelio oturuyor.

Filmin takımında John Turturro, Michael Cera, Jeanne Tripplehorn, Brad Garrett, Holland Taylor üzere isimler yer alıyor.

Aslan Kral

(Çocuk filmi)
Aslan Kral, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını husus ediyor. Ormanın hükümdarı olan babası Mufasa’ya hayran bir yavru aslan olarak keyifli bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar’ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa’yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne masraf. Vakti geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir…

Genç Simba’nın yiğit babası Mufasa’yı, yepyeni sinemada de karakteri seslendiren usta oyuncu James Earl Jones seslendiriyor. Simba’ya başarılı oyuncu ve müzisyen Donald Glover’ın hayat vereceği seslendirme takımında; Disney’in ikonik berbatı Scar olarak Oscar adayı oyuncu Chiwetel Ejiofor, sırtlan Kamari olarak komedyen ve oyuncu Keegan-Michael Key, yaban domuzu Pumbaa olarak Seth Rogen, mirket Timon olarak oyuncu Billy Eichner ve Simba’nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor.

Filmin direktör koltuğunda “Orman Çocuğu”na imza atan yönetmen Jon Favreau oturuyor.

Akıllara Seza

Romantik güldürü tipindeki Akıllara Seza, Mustafa ismindeki genç bir adamın kıssasını bahis ediyor. 1997 yılında liseyi bitirmenin heyecanı içerisinde olan Mustafa, mezuniyete giderken kaza geçirir. Komaya giren Mustafa, uzun yıllar uyanamaz. Ortadan geçen 22 yılın akabinde gözlerini açan Mustafa, sevdiği kız Seza’nın peşine düşer. Lakin onun komada olduğu periyotta birçok şey değişmiştir. Hayata tekrar başlayan Mustafa, bu süreçte teknoloji ve medeniyetle büyük bir çatışmaya girer.

İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı

İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı, dünyanın en büyük cezaevinden kaçmayı başaran eski bir mahkumun, işlemediği bir cinayetle suçlanmasıyla birlikte kendisini, yeraltı dünyasında bir savaşın içinde bulmasını husus ediyor. Napolyon periyodunda, ülkenin en büyük cezaevlerinden birinden kaçmayı başarabilen tek kişi François Vidocq’tan oburu değildir. Kaçışı ile tüm lisanlara dolanan François, kolay bir tüccar kılığına girerek varlığını unutturmaya çalışır. Fakat geçmişi onun peşini bırakmaz. Eski hücre arkadaşları tarafından işlemediği bir cinayetle suçlanan François, masumiyetini ve âlâ niyetini göstermek için polisle mutabakat yapar. François, özgürlüğü karşılığında yeraltı dünyasında polisle birlikte savaşmaya hazırdır. Eski mahkum, polis memurlarının düşmanlığı ve başına konan bedel ile birlikte yeraltı dünyasının öfke dolu dünyasına karışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu