Apple, Netflix ve NASA, Emmy Ödülü Aldı

Bu yıl Game of Thrones dizisinin oyuncularının sunacağı Emmy Mükafatları merasimi, her sene olduğu üzere televizyon ve sinemanın değerli isimlerine mesken sahipliği yapacak. Türkiye saatine nazaran 22 Eylül'ü 23 Eylül'e bağlayan gece düzenlenecek olan merasimden evvel bu akşam düzenlenen “Yaratıcı Sanat Emmy Ödülleri”nde Netflix'in yanı sıra teknoloji ve bilim dünyasının iki değerli kuruluşu Apple ve NASA da yer aldı.

“Yaratıcı Sanatlar” kategorisinde verilen Emmy Ödülleri'nde yayın servislerinin ödüllere layık görüleceği kestirim ediliyordu ve beklenen oldu. Netflix, merasimden eli boş dönmeyecek kuruluşlardan biri. Bu kısımda en yakın rakibi National Geographic'i ödül sayısında neredeyse ikiye katlayan Netflix, toplamda 15 ödül aldı.

15 mükafatın 4'ü, Netflix Orjinal Dizisi Queer Eye'a:

İlk kez 7 Şubat 2018 tarihinde izleyicilerle buluşan Netflix Özgün Dizisi Queer Eye, Emmy Ödülleri'nin yıldızlarından biri olacak. Netflix'e giden 15 mükafatın 4'ünü kazanan imal, muvaffakiyetini bu ödüllerle taçlandıracak. Netflix üretimlerinden “Love, Death and Robots” ve “Our Planet” ise bu yılki merasimi boş geçmeyen öbür üretimler oldu.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 11 serisini tanıtan Apple da Emmy Ödülleri'nden boş dönmeyen kuruluşlar ortasında yer alıyor. Apple, “Carpool Karaoke” isimli dizisiyle mükafata layık görülürken Google'ın sanal gerçeklik kısa sinemaya “Age of Sail”e de ödül verildi.

Emmy Ödülleri'nin bu yılki sürprizi: NASA

Birçok farklı kategoride mükafatların verildiği Emmy Mükafatları merasimlerinde bu yıl NASA da ödül kazandı. SpaceX'in geliştirdiği Crew Dragon aracının yayını “Seçkin İnteraktif Program” kategorisinde NASA'ya ödül getirdi.

22 Eylül'ü 23 Eylül'e bağlayan gece düzenlenecek olan ana merasimdeki tüm gelişmeleri sizlere aktaracağımızı hatırlatarak yazımızı tamamlıyoruz. Gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın.

Başa dön tuşu