“Avatar: The Way of Water” geliyor: Hakkında bildiğimiz her şey

James Cameron, ekolojik olduğu kadar görsel olarak da çarpıcı olan bir hikaye olan Avatar ile 2009‘da izleyicileri büyülemişti. Avatar, bizi Pandora adlı bir gezegende, Dünya insanlarının bir madencilik operasyonu kurduğu ve Pandora’nın insansı yerlileri olan Na’vi’lerin hayatlarını bozduğu bir gezegende biraz uzak bir geleceğe götürür. Na’vi ile etkileşim kurma çabası içinde olan insanlar, bir insanın teknolojik olarak yerleştirilmiş bilinci tarafından işletilen bir Na’vi’nin bedeni olan bir “Avatar” yaratır ve Na’vi halkının arasına gönderirler.

Cameron, tamamen çalışan bir Na’vi dili oluşturmak için dilbilimcilerle birlikte çalışmış, oyuncuların yüz ifadelerini yakalamak için kendi özel kamerasını icat etmiş ve film yapımında hareket yakalama animasyonunun gelecekteki kullanımının yolunu açmıştı. Avatar’ın efektleri zamanı için kesinlikle çığır açıcıydı ve film her türlü gişe rekorunu da kırmıştı. Çok başarılı olan ilk filmden sonra dört Avatar filmi daha yapmak için anlaşıldı. Filmin bir sonraki bölümü hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik: Avatar: The Way of Water.

Avatar: The Way of Water’ın resmi fragmanı ilk olarak 5 Mayıs 2022‘de Marvel Studios’un Doctor Strange in the Multiverse of Madness gösterimlerinin önünde yalnızca sinemalarda gösterime girdi. Sonraki 9 Mayıs Pazartesi günü, resmi Avatar YouTube kanalı giriş yaptı. Fragman, ilk gününde 148.6 milyon izlenmeye ulaşarak Disney rekorunu kırdı ve yeni Star Wars filmlerinin tüm fragmanlarını geride bıraktı. Fragman, James Cameron’ın ilk filmden bu yana geçen 13 yıl içinde bir ritmi kaybetmediğini kanıtlar nitelikteydi ve Pandora gezegenindeki su manzarasının yanı sıra Jake Sully ve Neytiri’yi aileleriyle birlikte bazı çarpıcı görsel efekt çalışmalarını sergiler biçimde içeriyordu.

Avatar serisinin ikinci bölümü 16 Aralık 2022‘de vizyona girecek. İlk iki devam filmi, 2014’te gösterime gireceği umuduyla 2010’da duyuruldu. Üçüncü filmin Aralık 2024’te, dördüncü filmin 2026 Aralık’ta ve son filmin 2028 Aralık’ta vizyona girmesi planlanıyor. İkinci filmin yaklaşık 3 saat 10 dakikalık bir gösterim süresinde olacağı söylendi.

Avatar: The Way of Water, Sam Worthington, Zoe Saldana, Matt Gerald, Joel David Moore, CCH Pounder, Dileep Rao ve Giovanni Ribisi dahil olmak üzere ilk filmde bulunan birçok oyuncuyu içeriyor. Sigourney Weaver ve Stephen Lang’in de bir şekilde filmde bulunacakları söylentileri dolaşıyor. Hatta Weaver’ın aslında yeni bir karakter olan Jake ve Neytiri’nin evlatlık kızı Kiri’yi oynayacağı ortaya çıktı. Kadroya heyecan verici yeni eklemeler arasında ise Kate Winslet, Cliff Curtis, Edie Falco, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin ve Vin Diesel yer alıyor.

Başa dön tuşu