Avengers: Endgame’den çıkarılan sahne ortaya çıktı!

Avengers: Endgame’in oyuncu kadrosunda Katherine Langford yer alıyordu. Lakin sinemada Katherine Langford görülmedi. Genç oyuncunun sahnelerinin sinemadan çıkarıldığı ortaya çıktı. Bunun nedeni ve oyuncunun hangi rolde yer aldığını ise Avengers: Endgame yönetmenleri Joe ve Anthony Russo tarafından açıklandı.

Avengers: Endgame’den çıkarılan sahne ortaya çıktı!

13 Reasons Why dizisinin yıldız oyuncusu Katherine Langford, Avengers: Endgame’in açıklanan takımında yer alıyordu. Lakin kimse Langford’ı sinemanın rastgele bir yerine yerleştiremiyordu. Sıra sineması izlemeye geldiğinde ise Langford sinemada görüntülenemedi. Böylelikle oyuncunun sahnelerinin sinemadan çıkarıldığı öğrenildi.

Joe Russo’nun yaptığı açıklamaya nazaran Langford, Tony Stark’ın kızı Morgan Stark’ın yetişkin halini canlandırıyordu. Sahne, Tony Stark’ın Sonsuzluk Eldiveni’ni birinci kere eline geçirdiğinde onun geleceğe ışınlanması üzerineydi. Metafizik bir biçimde giden Tony, orada kızının gelecekteki versiyonuyla karşılaşıyordu.

Joe Russo, kelamlarına şu biçimde devam etti: “Amaç, kızının gelecekteki halini göstermekti. Zira bu sinema bir çeşit sihirle uğraşıyor ve kızının gelecekteki hali onun huzurlu bir halde gitmesi için onu affedecekti. Fikir rezonans halini aldı. Lakin sinemaydı daha karmaşık hale sokacak birçok fikir vardı. Farkına vardığımız şey, kızının gelecekteki halinin duygusallıkla bir ilgisi olmayacağıydı.”

Joe Russo’nun bu açıklamasının akabinde eleştirmenlerin birçok da Russo Kardeşler’in yanlışsız kararı verdiğini tabir etti. Bilindiği üzere sinemada bu sahne yerine Pepper Potts’un Tony Stark’ın mevti sırasında yanına gelmesi kullanıldı. Sahne, Marvel hayranlarının duygusal anlar yaşamasına neden olmuştu. 

Robert Downey Jr.’ı son defa Iron Man olarak izlediğimiz ve Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü evresine geçmemize neden olan Avengers: Endgame’in konusu ise şöyleydi: Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury üzere pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi istikrarını kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir.

Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise denetim edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Üstün kahramanlar ekibi için işler pek de güzel görünmemektedir. Lakin Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers takımının kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır.

Daha evvel var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve cihanların varlığını öğrenen grup, Thanos’un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük çabasına girişeceklerdir. Hepsi şahsî olarak kıymet verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir.

Başa dön tuşu