Avengers: Endgame’in Avatar’ı Geçmesine Çok Az Kaldı

22 sinemalık Marvel sinematik kozmosunun final kısmı olan Avengers: Endgame, sinema salonlarına akın eden milyonlarca insanı histen duyguya sokarak beyaz perdenin karşısından keyifle ayrılmalarını sağladı. Vizyondaki 6. haftasını geride bırakan Avengers: Endgame, tarihin en fazla hasılat toplayan sineması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Box Office bilgilerine nazaran tarihin en fazla hasılat yapan sineması pozisyonunda bulunan Avatar’ın toplam hasılatı 2,78 milyar dolar düzeyinde. Hala vizyonda seyircilerle buluşan Avengers: Endgame ise 2,68 milyar dolar hasılat elde etmiş durumda. Dolayısı ile iki sinema ortasında sadece 100 milyon dolarlık fark kaldığını söyleyebiliriz.

Aslına bakacak olursanız Avengers: Endgame’e olan ilgi, beklenilenden çok daha süratli bir biçimde azalmış durumda. Birinci hafta sonunda 1.2 milyar dolar hasılat elde etmeyi başaran Avengers: Endgame, sonraki 5 hafta sonunda 1 milyar dolar hasılat toplayamadı. Tekrar de Marvel için her şey bitmiş değil.

Avengers: Endgame hala vizyonda ve hasılatını yükseltmeye devam ediyor. Ayrıyeten Marvel hayranları, #BeatAvatar etiketiyle Twitter’da başlattıkları kampanya dahilinde insanları Avengers: Endgame’i ‘bir sefer daha’ izlemeye davet ederek sinemanın tarihin en fazla hasılat yapan sineması olması için uğraş gösteriyorlar.

Başa dön tuşu