Bir efsanenin hayatı sinema oluyor: Naim Süleymanoğlu!

Dünya spor tarihine ismini altın harflerle yazdıran, gururumuz efsane halterci Naim Süleymanoğlu‘nun hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Dijital Sanatlar Yapımevi aracılığıyla Özer Fevzioğlu’nun direktörlüğünü üstlendiği sinemanın senaryosunu Barış Pirhasan yazdı.

Bir efsanenin hayatı sinema oluyor: Naim Süleymanoğlu!

Ayla ve Müslüm’ün imalcisi Mustafa Uslu, sinemanın yeniden unutulmazlar listesinde yer alacağından emin. Sinemada Süleymanoğlu’nu canlandıracak isim ise Hayat Van Eck. Birinci fragmanının yayınlandığı sinemanın, 25 Ekim 2019’da vizyona gireceği duyuruldu ve birinci tanıtım görüntüsü da bekleyenleri için yayınlandı.

Naim Süleymanoğlu kimdir?

Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967 tarihinde Bulgaristan’da doğdu. 9 yaşındayken haltere başlayan sportmen, 1982 Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda iki altın madalya kazandı. Üç Olimpiyat Şampiyonluğu, yedi Dünya Şampiyonluğu, altı Avrupa Şampiyonluğu kazandı.

Olimpiyat alanında Türkiye’ye güreş dışında birinci altın madalya kazandıran atlettir. 1922 yılında Memleketler arası Halter Basın Komitesi Naim Süleymanoğlu’nu “Dünyanın En Âlâ Sporcusu” seçti.

50 yaşında karaciğer yetmezliğinden kaybettiğimiz “Yüzyılın Sporcusu” unvanına sahip ulusal haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun sinemasını tüm sevenleri ve gurur duyanları olarak büyük bir merakla beklenmekte. 

Yayınlanan tanıtım görüntüsüne üstteki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu