Bu filmleri izlemek cesaret ister! İşte yasaklanmış korku filmleri!

Bu içeriğimiz bilhassa de endişe sineması severlerin ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Çünkü listemizde yer alan sinemalar, büsbütün yasaklı olan, önemli manada izleyenleri gerecek tipten kaygı sinemalarından oluşmakta.

Muhtemelen bu sinemaları izledikten sonra yalnız kalmak istemeyecek, ışıklar açık olmadan uyuyamayacak, hatta kaygı sineması izlemeye tövbe edeceksiniz.

Yalnız sinema seçiminizi yapmadan evvel nacizane bir ihtarda bulunmak istiyorum. Başında da söylediğimiz üzere, bu sinemalar yasaklı. Neden yasaklı olduğuna dair kestirimde bulunmuşsunuzdur kesinlikle. Kimi sahneler gereğinden fazla şiddet ve rahatsız edici imgeler içeriyor. Şayet bu sizi çok fazla rahatsız etmeyecekse, kelamı daha fazla uzatmadan bu sinemaların yer aldığı listemize gelin daima bir arada göz atalım.

İşte izledikten sonra muhtemelen izlediğinize pişman olacağınız o endişe sinemaları;

Teksas Katliamı (1974)

Teksas Katliamı, Tobe Hooper’ın Kim Henkel ile birlikte yazıp tek başına yönettiği, 1974 tarihli, ABD imali bağımsız endişe sinemasıdır. Başrollerde Marilyn Burns, Paul A. Partain, Edwin Neal, Jim Siedow ve Gunnar Hansen vardır.

Testere VI (2009)

Yönetmenliğini Kevin Greutert’in yaptığı 2009 ABD yapımı Testere’nin 6. devam filmidir. Sinemanın senaristliğini Patrick Melton ve Marcus Dunstan ikilisi üstlenmiştir.

‘Antichrist’ (2009)

Deccal ya da yepyeni ismiyle Antichrist, Danimarkalı direktör Lars von Trier tarafından yazılıp yönetilen 2009 üretimi deneysel dehşet sinemasıdır. Başrollerinde Willem Dafoe ve Charlotte Gainsbourg yer almaktadır.

Başa dön tuşu