Captain America, Neden Avengers’ın En İyisi?

Marvel'in muhteşem kahraman sineması serilerinden Avengers'ın en güzel karakteri Captain America'dır. En yenilmezi odur. Pekala neden? Captain America'nın neden Avengers'ın en yenilmezi olduğunu hiç düşündünüz mü?

Captain America, Marvel'in en eski kahramanlarındandır. İkinci Dünya Savaşı'nda askerlere moral olması için tasarlanan bu karakter, toplumun bütün kesitleri tarafından da kabul görmüştür. Amerikan halkı tarafından sevilmeyen Adolf Hitler'in tam aksine kahraman olduğu söz edilir her vakit. Bugün bile Captain America'nın bu kadar çok sevilmesinin sebebi, onun fizikî özellikleri değil öbür nitelikleridir. Captain America, başkalarını kurtarmak için kendisini her türlü durumda feda edebilir ve hepimiz biliriz ki insanları kurtarabilmek için el bombasının üzerine atlayabilecek tek kişi de Captain America'dır.

Eğer Avengers karakterlerinin bir önderi olsaydı o da elbette Captain America olurdu, zira başkalarında olmayan bir öbür özellik vardır Captain America'da. Bu özellik, diğerlerine ilham vermesidir. Kelamlarını biliriz Captain America'nın ve bu kelamları biz seyircilere her vakit, kelam konusu olan durum vefat bile olsa yapılacak bir şeylerin olduğunu hatırlatır. Kritik anlarda Captain America'dan gelecek o kelamı bekleriz daima. 

Captain America ahlaklıdır da. Bize sürekli hakikat şeyi yapmamız gerektiğini hissettirir. Bazıları için bu hal, modası geçmiş olarak nitelendirilse bile Captain America ile özdeşleşmiştir bu durum. 

Elbette Marvel karakterleri içerisinde, Captain America'dan daha süratli, daha güçlü ve daha zeki karakterler vardır. Lakin her özelliğin toplandığı tek karakter bize nazaran Captain America'dır. Bu yüzden Avengers'ın en yenilmezidir Captain America.

Başa dön tuşu