Disney, Örümcek Adam’a Sahip Olmak İçin Gözünü Kararttı

Haberimize Disney ve Sony ortasındaki karmaşık Spider-Man bağlantısından bahsederek başlayalım. Esasen bir Marvel Comics karakteri olan Spider-Man’in fikri mülkiyet hakları, 1999 yılında Sony tarafından satın alınmıştı. Japon şirket, Marvel Studios olmadan toplam beş Spider-Man sineması geliştirdi. Orjinal üçlemede Tobey Maguire yer alırken, akabinde çekilen iki Amazing Spider-Man sinemasında ise Andrew Garfield’ı izlemiştik.

Disney, 2008 yılında Iron Man ile başlattığı Marvel Sinematik Evreni’ne sinema haklarının kendisinde olmaması nedeniyle Spider-Man'i dahil edememişti. Ta ki 2015 yılına kadar. Sony ile masaya oturan şirket, imzalanan özel bir mutabakat sayesinde kült karakteri MCU’ya dahil etmeyi başarmıştı; fakat iki firma ortasında Spider-Man muahedesi temmuz ayında son ermişti. Herkes bundan sonra ne olacağını düşünürken, Sony ve Disney’in tekrar anlaştığı haberi, bilhassa Marvel hayranları tarafından sevinçle karşılanmıştı. 

Bugün Cheat Sheet sitesi tarafından ortaya atılan bir argüman ise önümüzdeki günlerin yeni gelişmelere hamile olabilceğini gösteriyor. Haberde, Disney'in son olarak Tom Holland ile hayat bulan Spider-Man'e büsbütün sahip olmak istediği ve bunun için Sony'ye 4 – 5 milyar dolar ödemeye istekli olduğu belirtiliyor. Bu argümanları takiben 3 Buck Theater isimli YouTube kanalı da Disney’in Avengers’ın yeni önderi olarak Spider-Man’i düşündüğü ve bunun için ünlü karakterin haklarını satın alabileceğini sav etti.

Elbette bunların hepsi şu an için spekülasyondan öteye gidemiyor. Lakin soru(n) şu: Disney nitekim bu paraya Spider-Man’i satın alır mı? Ya da Sony, bu paraya Spider-Man’i satar mı? Bu soruların karşılıklarını en kısa müddette almayı umuyoruz. O vakte kadar Spider-Man hakkında yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu