Disney Plus’ta hangi sinemalar ve diziler gösterime girecek?

Disney Stüdyoları’na ilişkin olacak olan Disney Plus online streaming platformu, açılışını yapmak için hazırlanıyor.

Disney Plus’ta hangi sinemalar ve diziler gösterime girecek?

Bu sırada ise Disney, online streaming platformlarında hangi sinema ve dizilerin yer alacağını açıkladı. Bunların arasında Captain Marvel’dan Into the Unknown: Making Frozen 2 belgeseline geniş bir seçkinin yer alacağı belirtildi.

Netflix, Amazon, Hulu, Apple TV+ üzere platformlara rakip olarak açılması beklenen Disney Plus hakkında birinci kayda bedel bilgiler sunuldu. Çevrimdışı olarak da ulaşılabileceği söylenen Disney Plus platformunda kullanıcıların kendi profillerini oluşturabilecek ve bir kütüphane yaratabilecek olması ilgileri çekti.

Platformda yer alacak olan sinema ve dizilerden kimileri ise şunlar olarak belirlendi:

Marvel’ın birinci bayan kahraman başrollü sineması Captain Marvel, Emily Blunt başrollü Mary Poppins Returns, Tim Burton yönetmenliğindeki Alice In Wonderland, merakla beklenen animasyon devam halkası Frozen 2’nun belgesel dizisi Into The Unknown: Making Frozen 2, Oscar ödüllü Bao, Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin yer alması beklenen WandaVision dizisi, Anthony Mackie ve Sebastian Stan’li The Falcon and The Winter Soldier, Tom Hiddleston’ın yer alacağı Loki dizisi, Star Wars cihanına ilişkin olacak olan Pedro Pascal başrollü live-action dizi The Mandalorian, Diego Luna’nın Cassian Andor karakterini mevzu edinecek olan ismi aşikâr olmayan proje ve The Simpsons dizisi, Love, Simon filminin devamı niteliğinde olacak olan bir dizinin yanı sıra birçok ödüllü belgesel ve 500’ün üzerinde klasik kült sinemalar.

Disney Plus şimdiden 25 orjinal dizi, 7500 kısımlık diğer platformlardan aktarılacak dizi ve 100’ün üzerinde yeni sinemanın platformunda yer alacağını duyurmuş bulunuyor.

Ayrıca merak edilenler ortasında yer alan öteki bir mevzu daha bulunuyor. Disney ile Netflix ortasında yapılan muahedenin bozulmasıyla birlikte Disney, platformda yer alan Marvel dizilerini iptal ettirmişti. Bu diziler arasında Jessica Jones, The Punisher, Daredevil, Luke Cage ve Iron Fist yer alıyordu.

Şimdi ise gözler yeni açılacak olan Disney Plus online streaming platformuna çevrildi. Lakin bu Marvel dizilerinin devamlarının Disney Plus platformunda yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu