En yüksek IMDb puanına sahip 2019 imali 9 Türk sineması

Herkesin merakla beklediği, içerisinde güldürü, macera, aksiyon, animasyon üzere birçok çeşidin yer aldığı 2019 Yerli (Türk) sinemalarını daima birlikte inceleyeceğiz.

IMDb puanını dikkate alarak yer verdiğimiz listemizdeki sıralama, en yüksek puandan düşük puana yanlışsız ilerliyor.

İşte IMDB puanlarına göre listelenmiş, 2019’un birinci yarısında en çok izlenen ve en beğenilen 9 Türk sineması;

Aykut Enişte (2019) IMDb: 7.5

Aykut Enişte, yalnızlığından şikayetçi olan ve aile hasreti çeken bir adam olan Aykut’un öyküsünü bahis ediyor. Aykut, evlenip yuva kurmanın hayali ile yaşayan genç bir adamdır. Sevgili Nurhan ile hayallerini gerçekleştirmeye adım adım yaklaşan Aykut, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Düğüne bir hafta kala dükkanına hırsız giren Aykut, tüm birikimini kaybeder. Dükkana hırsızın girmesi, yalnızca Aykut’un maddi kaybına neden olmaz tıpkı vakitte başına türlü işler açılmasına da neden olur. Dükkana bakmak için sigortadan gelen Gülşah’ın, Aykut’tan küçük bir güzellik istemesi hepsinin hayatının değişmesine neden olur. Kendi halinde kimsesiz bir adam olan Aykut, bir anda kendisini iki ailenin damadı olarak bulur. Aykut, içine düştüğü bu karışık durumdan kendisini kurtarmayı başarabilecek midir?

Tür: Komedi, Aile

Börü (2018) IMDb: 7.3

Börü, Polis Özel Harekat’ının en seçkin, sıcak savaş timidir. 34-50 telsiz kodlu grup, seçkin askerlerin bir ortaya gelmesi ile oluşur ve altından kalkamayacağı misyon yoktur. Vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanlar, kumpasların ve düşmanın kim olduğunun aşikâr olmadığı gölge savaşında vatanlarını korumak için canlarını ortaya koymaya hazırdır. Sinema de bu tarihin yazılışını değiştiren kahramanların öykülerini husus ediniyor. Takım, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya kalıyor.

15 Temmuz gecesi yuvaları olan Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanınca takım korkusuzsa savaşmak için hazırlanıyor. Bir yandan terör örgütleri ile ülke savunması için durmaksızın uğraş edilirken, bir yandan da ülke ve Börü idareye sızan örgütlerce tehdit ediliyor.

Tür: Aksiyon, Savaş

Üç Harfliler: Adak (2019) IMDb: 7.2

İki yakın arkadaş olan Salih ve Metin avlanmak için ormana masraf. Fakat burada yaşanan bir kaza sonucu Salih tüfekle vurularak ağır bir halde yaralanır. Salih, artık beynine saplanan saçma taneleri ile yaşamak zorundadır. Yaşadıklarından sonra psikolojisi uygunca bozulan genç adamın uygunlaşması için hem maddi hem de manevi yardıma muhtaçlığı vardır. Metin arkadaşının geçtiği bu kuvvetli periyotta ona her türlü dayanağı vereceğini söylese de işler o denli olmaz. Metin, yalnızca Salih’i bir başına bırakmakla kalmaz, kız arkadaşı Şermin’le de ortasına girer. Eski nişanlısı Arzu’dan da ayrılan Metin bir müddet sonra Şermin ile nişanlanır. İstek olanlar karşısında ne yapacağını bilemeyince devayı Salih ve annesi Türkan’ın ziyarete masraf. Bu ziyaret, tekinsiz bir bayan olan Türkan’ı oğlunu bu hale getirenlerden intikam almak için harekete geçirir.

Tür: Korku, Gerilim

Başa dön tuşu