Falcon and Winter Soldier Dizisi Senaristi Belli Oldu

Marvel Studios'un gelecek planları ortasında Disney+'ın yayın hizmetine katılmak bulunuyor. Bu planla birlikte en çok beklenen dizilerden biri, en sonunda hayranların sevdiği bir müellifle birlikte ekranlarda yer almaya hazırlanıyor. Yeni bir habere nazaran John Wick serisinin müellifi Derek Kolstad, Bucky Barnes ve Sam Wilson'ın yeni maceralarını yazmak için Marvel ile anlaştı.

Kari Skogland'ın yöneteceği altı kısımlık dizinin senaristliğini Kolstad'ın üstleneceği haberi, TheWrap tarafından bildirildi. Anthony Mackie ve Sebastian Stan, başkahramanlar olarak dizide yer alırken; Emily VanCamp ve Daniel Bruhl'un da Captain America: Civil War sinemasındaki Sharon Carter ve Helmut Zemo olarak döneceği söyleniyor.

Şu an için dizinin ne vakit Disney+ yayın hizmetinde çıkacağına dair rastgele bir bilgi bulunmasa da yeni yayın hizmetinin bu sene kasım ayında geleceği biliniyor.

Falcon'u, 'Yeni Captain America' olarak görmeye hazırlanın

Hayranlar hâlâ nasıl bir beklenti içerisinde olmaları gerektiğini bilmiyor lakin dizinin, Steve Rogers'ın Avengers: Endgame sonunda aldığı kararı inceleyeceği biliniyor. Falcon şu an için Captain America ismi altında olmasa da dizi bitmeden bunun gerçekleşeceğini görebiliriz.

Bunun yanı sıra Bucky, şu an için beyni yıkanıp Winter Soldier (Kış Askeri) olduktan sonra hayatını yoluna koymuş sayılmıyor. Bu sebeple bir biçimde Marvel Cinematic Universe'ün içine girecek bir yolu da bulması gerekiyor.

Sebastian Stan, mayıs ayında yaptığı bir açıklamada şu sözleri kullanmıştı:

“Bence Bucky'nin gidip onu tanıdığımız durumların dışında bir kimlik kazanmasının vakti geldi. Ne yapar bilemiyorum. Her şeyi yapabilir. Biriyle bir yemeğe bile çıkabilir. Ne yapacağına dair bir fikrim yok. Bildiğiniz üzere dışarıda her şeye açık bir dünya var.”

Stan, birebir vakitte sinemanın çekimlerinin ekim ayında başlayacağını ve dizinin 2020 yılına hazırlandığını da belirtti. Marvel Studios'un işvereni Kevin Feige ise dizinin karakterleri derinlemesine inceleyeceğini belirtti. Bu incelemeyle birlikte karakterleri derinden etkileyen ve karakterlerin hayatlarını değiştiren olayları öğrenebileceğiz. Öteki bir deyişle karakterler, bir daha beyaz perdeye çıktığı vakit art plan bilgilerini Disney+ aracılığıyla edineceğiz.

Başa dön tuşu