Game of Thrones yüzünden patronlar endişeli!

Dünyanın en çok izlenen televizyon dizilerinden biri olan Game of Thrones’un final döneminin birinci kısmı, tüm dünyada birebir saatte yayınlandı. Türkiye saatiyle sabaha karşı 04.00’te yayımlanan dizi, dünya genelinde milyonlarca kişiyi uykusuz bıraktı.

Game of Thrones yüzünden patronlar endişeli!

İngiltere’de yapılan bir anket, çalışanların yüzde 6’sının bugün hastalık müsaadesi almasının beklendiğine işaret ediyor. Bu oran, 3.1 milyon bireye karşılık geliyor.

BBC Türkçe’de yer alan habere nazaran Avustralya’da dizi birtakım eyaletlerde sabah 09.00, kimilerinde da saat farkı nedeniyle 11.00’de yayımlandı. Dizinin heyecanla beklenen son döneminin başlamasından evvel on binlerce çalışanın hastalık müsaadesi alabileceği uyarısı yapıldı.

Ülkenin en büyük hukuk ofislerinden Slater and Gordon, çalışanlara işlerini riske atmamak için hasta olduklarını söylemeleri yerine olağan müsaade almaları tavsiyesinde bulundu. ABD’de HBO, Avustralya’da ise Foxtel tarafından yayımlanan Dizi, Westeros isimli bir dünyada geçiyor.

Diziyi izleyebilmek için hasta olduğunu tez ederek işe gelemeyen şahısların ‘Westerositis’ hastalığına yakalandığı esprisi yapılıyor. TV Tonight isimli bir blog sitesinin muharrirlerinden David Knox, “Eğer iş arkadaşınız bugün işe gelmediyse büyük ihtimalle Westerositis hastalığına yakalanmıştır ve bu hastalık birkaç hafta boyunca nüksedebilir” dedi.

George R.R. Martin’in romanından uyarlanan dizinin birinci dönemi 2011’de yayımlandı. Dünya genelinde bir milyar kişi tarafından korsan yollarla izlenerek rekor kıran dizinin son dönemi altı kısımdan oluşuyor.

Başa dön tuşu