Game of Thrones’un Oyuncusu, Final Senaryosunu Şaka Sanmış

Game of Thrones dizisi bitti bitmesine lakin o öykü o kadar makus halde bağlandı ki, hayranların büyük kısmı serinin sonunu kabul etmiyor. Hatta bu hususta bir milyonu aşkın imza toplanan bir imza kampanyası bile düzenlediler.

Dizinin son döneminin makûs olduğunu serinin oyuncuları da kabul ediyor. Jon Snow’u canlandıran Kit Harington, serinin finali sorulduğunda “hayal kırıklığı” yanıtını verirken hayranları uyarmıştı. Seride Bran Stark’ı oynayan Isaac Hempstead Wright da, senaryoyu birinci okuduğunda latife yaptıklarını düşündüğünü söyledi.

Dikkat! Dizinin finaliniz hala izlemediyseniz yazı spoiler içeriyor.

Game of Thrones dizisinin sonunda Bran'ın tahta geçmesi, oyuncu için de bir şok tesiri yaratmış. Kendi sözüne nazaran bunun latife olmadığını anlayan oyuncu, kalkıp odanın içinde dolanmaya başladığını söylüyor.

Bran kararı seyircileri de oyuncular kadar şaşırttı. Karakterin hiçbir vakit tahta ilgi göstermemiş olması, kendisini artık bir şahıstan fazla bir şey -üç gözlü kuzgun- olarak görmesi nedeniyle yönetme hakkının Bran’a kalması beklenmiyordu.

Soyu devam edemeyecek olan (Sansa nereden biliyorsa) Bran, yetenekleri ve kısırlığı ile monarşiden meşrutiyete geçiş konusunda ülkü bir aday bile olsa, bunu bir misyon üzere kabul edebilirdi. “Tahtı bana verecekler, yoksa niçin geleyim bu kadar yolu?” stili davranışları karakterin yapısına uymadı.

Oyuncu, senaryoyu okurken Bran’ın tahta geçtiğine inanamadığını ve yapımcıların, her karaktere kendisinin tahta çıktığı bir senaryo verildiğini düşünmüş. Senaryonun gerçek olduğuna ihtimal vermemiş.

Öte yandan Wright ise Sansa’yı oynayan Sophie Turner, hayranların imza kampanyasını absürt ve saygısızca bulduklarını belirtiyorlar. Yani Westeros’un iki hükümranı biz köylü tebaaya çenemizi kapatmamızı söylüyor. Güç gerçekten iki Stark’ı da yozlaştırıyor demek ki.

Game of Thrones dizisinin sonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce tahta kim çıkmalıydı?

Başa dön tuşu