İddia: Wachowskis Kardeşler Matrix 4 İçin Kolları Sıvadı

Hollywood'da büyük serilerin yeniden başlatılması her vakit heyecanla karşılanır. Şimdilerde ise büyük bir seri olan Matrix sinemasının geri döneceği söylentileri ortaya çıktı. John Wick 3'ün direktörü Chad Stahelski, Wachowski kardeşlerin yeni bir Matrix sineması üzerinde çalıştığını söyledi.

Birkaç yıldır serinin devam edeceğiyle ilgili dedikodular dönüp duruyordu. 2017'de Warner Bros.'un, Michael B. Jordan'ın başrolde olduğu ve Zak Penn'in yazdığı yeni bir Matrix filmi çıkaracağı tezleri yapılıyordu. Şimdiyse Matrix'in devam sinemasının yapılacağına dair yeni bir haber ortaya çıktı.

Yahoo! Movies'e açıklamalarda bulunan Stahelski, Wachowskis kardeşlerin serinin devamı niteliğinde olacak ve beklentileri ziyadesiyle karşılayacak yeni bir Matrix sineması üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Stahelski, söylediği savlara karşın sinemada Lana Wachowski'nin direktör olarak yer alıp almayacağından emin olmadığını kelamlarına ekledi. Wachowski kardeşlerin geçen yıl Şikago'daki üretim ofisini sattıktan sonra emekli olacağına dair söylentiler vardı.

TheVerge.com'un haberine nazaran haberin medyada yayılmasının ardından Stahelski'nin temsilcisi bir açıklama yaptı. Haberin gerçeği yansıtmadığını, Wachowskis kardeşler yeni bir Matrix sineması çekerse Stahelski'nin sinemanın bir modülü olmaktan mutlu olacağını söylediği belirtildi.

İddiaların gerçeği ne kadar yansıtıp yansıtmadığı bilinmiyor. Kuşkusuz, Wachowskis kardeşlerin yeni bir Matrix sineması için tekrar kolları sıvaması tercih edilir bir durum olurdu lakin yeniden de üretimlerin üreticilerinin serilere kesinlikle devam etmeleri gerekmiyor. Buna misal örneklerle daha evvel karşılaşmıştık. Ama Matrix, Wachowskis'lerle özdeşleşmiş özel bir marka oldu. Bu nedenle yeni bir Matrix sinemasında onların olmayacağını görmek Matrix hayranları için sıkıntı olabilir.

Başa dön tuşu