James Cameron, Avengers: Endgame’in Rekorundan Memnun

Avatar, 2009 yılında vizyona girdiğinde dünyayı kasıp kavurdu ve hayli önemli bir gişe hasılatına ulaştı. Bu rekor, 10 yıl sonra Avengers: Endgame tarafından kırıldı.

James Cameron, Avatar’dan evvel de Titanic sinemasını çekmişti. Rekorları tarihe gömülen Cameron, beklenenin tersine bu durumdan ötürü mutsuz değil.

Deadline’a konuşan direktör, Endgame’in performansının kendisine Avatar’ın devamını planladığı süreçte umut verdiğini söyledi. 

Rekorla ilgili konuşurken “Bana çok umut verdi. Avengers: Endgame insanların hala sinemaya gitmeyi istediğinin net bir kanıtı” diyen Cameron, “Avatar 2 ve Avatar 3’ü planlarken beni en çok korkutan şey piyasanın, artık insanların bir küme yabancıyla karanlık bir odada oturup bir şeyler izlemek için o kadar da heyecanlanmayacağı formda değişmiş olmasıydı” açıklamasını yaptı. 

Avatar 2 sineması, 2021 yılında vizyona girecek. Avatar 3’ün planlanan çıkış tarihi ise 2023 olarak belirtildi. Bu iki sinemadan sonra, Avatar serisini toplamda beş sinemaya çıkaracak iki üretim daha gelecek. Bu sinemaların yazgısı, Avatar 2 ve Avatar 3’ün gişedeki başarısına nazaran aşikâr olacak.

Başa dön tuşu