Joker, Daha Vizyona Çıkmadan IMDb’nin Zirvesine Çıktı

DC Comics çizgi romanlarından uyarlanan Joker sinemasının vizyona girmesine bir ay kala sinema, IMDb’de doruğa yerleşmeyi başardı. Kullanıcıların verdiği oylarla en yeterliler sıralaması belirlenen ve vakit içerisinde değişiklik gösterebilen listede Joker sineması 9,7 puanla dorukta yer aldı.

Çizgi roman uyarlamaları ortasında en üst sıraya da çıkmayı başaran üretim, tüm vakitlerin en çok gişe yapan sineması olan Avengers: Endgame (8,6) ve unvanın evvelki sahibi Kara Şövalye Yükseliyor’u (9) da geride bırakmayı başardı. 

Joker'in kökeni ortaya çıkıyor

Filmin direktör koltuğunda Hangover sinemasından tanıdığımız Todd Phillips yer alıyor. Başrolde ise Joaquin Phoenix’i izleyeceğiz. 

Filmde, Batman’in azılı düşmanı olan Joker’in ortaya çıkışının kıssasını izleyeceğiz. DCEU’dan farklı bir kozmosta geçen sinema, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in  Joker kişiliğini almasını anlatacak. Sinema boyunca sık sık şok olacağımızı söyleyen eleştirmenler, hayli gözü pek bir üretimle karşı karşıya olacağımızı söylüyor. 

Geçtiğimiz günlerde Venedik Sinema Festivali’nde de gösterilen sinema, eleştirmenlerden tam not almış ve dakikalarca ayakta alkışlanmıştı. Birçok eleştirmene nazaran Phoenix, gösterdiği performans ile Oscar ödülünün de adayı durumunda bulunuyor. 

Film, 4 Ekim’de Türkiye’deki seyircilerle buluşacak. 

Başa dön tuşu