Joker Filminin Yönetmeni, Filmin 18+ Olacağını Açıkladı

Warner Bros, DC cihanını sinemada da işler hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Firma, Jarde Leto'nun genel olarak hayal kırıklığı ile karşılanan Joker yorumundan sonra karakterin saygınlığını geri kazandırmak için farklı bir sinema üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Pazar günü Instagram’da sinemanın kamera gerisinden bir gönderi paylaşan Phillips, yorumlarda adeta soru yağmuruna tutuldu. Sinemanın genel olarak hangi kategoriye gireceğini soran bir kullanıcıya yanıt veren direktör, sinemanın yetişkinlere yönelik olacağını açıkladı.

Soru: “MPAA (Motion Picture Association of America) derecesi?

Todd Phillips: @thegabrielscott R rated (18+) olacak. Bu soru bana çok soruldu. Herkesin bildiğini varsaydım. Üzgünüm.”

MPAA, sinemaları tamamlanana kadar rastgele bir değerlendirmeye doğal tutmuyor, derecelendirmiyor. Joker sineması de resmi olarak bir puanlamaya sahip değil. Bu nedenle Phillips’in yaptığı yorum, sinemanın derecesinden ziyade hedefini ortaya koyuyor.

Yeni gelecek olan Joker sinemasında, efsanevi karakterin kökenini öğreneceğiz, daha doğrusu şimdiye kadar kökeni olmaya en yakın kıssayı. Sinemada başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in nasıl delirdiğine adım adım şahit olacağız. Joaquin Phoenix’in canlandıracağı karakter, zihninin çarpıklığı ve karanlığını ortaya koyacak.

Joker sineması 4 Ekim’de sinemalarda olacak.

Başa dön tuşu