Joker sineması çocuklar için uygun olmayacak!

Başarılı oyuncu Joaquin Phoenix’in başrolünde yer alacağı “Joker” sinemasından yeni ayrıntılar paylaşıldı. 

Joker sineması çocuklar için uygun olmayacak!

Todd Philips’in direktör koltuğuna oturduğu sinemanın yaş sınırlaması belirli oldu ve başka muhteşem kahraman sinemaları üzere genel kitleye hitap etmeyeceği belirtildi. Ayrıyeten sinemadan yeni bir siyah beyaz görsel yayınlandı.

Felekten Bir Gece, Git Başımdan!, Afili Aynasızlar, Eski Dostlar, Vurguncular üzere sinemaların direktör koltuğunda bulunan Todd Philips, toplumsal medya üzerinden takipçilerine yaptığı bir paylaşımla Joker sineması hakkında yeni ayrıntılar paylaştı.

Philips bir hayrana karşılık vererek, sinemanın r-rated, yani 18+ yaş kitlesine hitap edeceğini belirtti. Sinemanın bu halde olacağını insanların kestirim ettiğini sandığını belirten direktör, Amerika’da şimdi sinemanın resmi olarak etiketlenmediğini söz etti. Direktör bir de sinemadan görsel paylaştı.

Siyah beyaz olan Joker karesi, toplumsal medyada büyük ilgi uyandırdı. Görsel Joker’i üç farklı açıdan gösteriyor. Nicki Lenderman tarafından yapılan makyajıyla ayna karşısına geçen oyuncunun yer aldığı öteki set karelerinin de yayınlanma ihtimali olduğu biliniyor.

Yorumlara cevap veren Philips, diğer set karelerini yayınlamaktan zevk alacağını söz etmişti. Ayrıyeten görsel, en güzel sinema fotoğrafçılarından biri olarak bilinen Niko Tavernise tarafından çekildi.

Bilindiği üzere daha evvel beyaz perdede hiç Arthur Fleck karakterine solo bir sinemada yer verilmemişti. Bu kere anti-kahraman Joker’i toplum tarafından dışlanmış bir adam olarak izleyeceğiz. Bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck, vakitle geçirdiği ruhsal değişimler nedeniyle akli istikrarını yitirmeye başlayacaktır.

Bu durum da onu bir mühlet sonra psikopat bir katile dönüştürecektir.  Filmde daha önce Hiçbir Vakit Burada Değildin’de Phoenix ile birlikte uzunluk gösteren genç yetenek Dante Pereira-Olson, Batman’in çocukluğunu, Penny Dreadful ile hatırladığımız Douglas Hodge da Bruce’a hayatı boyunca dayanak veren Alfred’i canlandıracak. 

Atlanta dizisi ile yıldızı parlayan ve ardından Deadpool 2’nin Domino’su olarak karşımıza çıkarak seyircilerin gönlünü çalmayı başaran hoş oyuncu Zazie Beetz’in Joker’in dikkatini çeken bekar bir anneyi canlandırdığı sinemada milyarder Thomas Wayne’i Narcos’tan tanıdığımız Brett Cullen canlandırıyor.  

Usta oyuncu Robert De Niro bir talk-show sunucusunu, radyo yayınları ile tanınan komedyen Marc Maron ise talk-how programına konuk ayarlayan organizatörü canlandırıyor. American Horror Story’nin takımlı yıldızı Frances Conroy ise Joker’in annesi Penny’e hayat veriyor.

Filmin kadrosunda Bill Camp, Glenn Fleshler, Josh Pais ve Shea Whigham da yer alıyor.

Başa dön tuşu