Joker’in Paraya Para Demediği Gişe Hasılatı Açıklandı

Yılın en dikkat çeken sinemalarından olan, başrolünde Joaquin Phoenix'in rol aldığı Joker, 28 Ekim 2019 tarihinde ABD'de gösterime girmişti. Tüm sinema piyasasını altüst ederek beklenenin çok üzerinde izlenme sayılarına ulaşan sinema, ABD’deki gösterimde üçüncü haftasında bile hâlâ daha gişenin doruğunda oturmaya devam ediyor.

ABD Box Office datalarına nazaran Joker, yeni bir muvaffakiyete daha imza atarak yurt içi gişesinde 250 milyon dolarlık hasılat barajını aştı. Yaş sınırlaması olan bir sinema olmasına karşın hayli yüksek izleyici sayılarına ulaşmayı başaran Joker, tüm vakitlerin en yüksek hasılat yapan R-rated sineması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor diyebiliriz.

Joker, dünya genelinde de hayli yüksek sayılara ulaşmış durumda: 

Şu anda dünya çapında yaklaşık 740 milyon dolar hasılat elde eden Joker, bu hasılatla birlikte R-rated sinemalar ortasında The Matrix Reloaded’ın 742 milyon dolarlık ve Deadpool 2’nin 785 milyon dolarlık dünya geneli hasılatının çabucak ardında bulunuyor. Bu da Joker’in beyaz perdede şimdiye kadarki en başarılı DC filmi olabileceği manasına geliyor.

DC’nin yakın gelecekte vizyona girecek sinemaları:

Son vakitlerde beyaz perdede Marvel’ın oldukça gerisinde kalan DC’nin yaklaşan üretimleri ortasında epey argümanlı sinemalar bulunuyor. Genel olarak devam sinemalarından oluşan DC’nin yaklaşan sinemalar listesi ise şu formda:

  • Birds of Prey / 7 Şubat 2020
  • Wonder Woman 1984 / 5 Haziran 2020
  • The Batman / 25 Haziran 2021
  • The Suicide Squad / 6 Ağustos 2021
  • Aquaman 2 / 16 Aralık 2022

Son olarak Joker sinemasının çekimleri esnasında yaşanmış olan kamera ardı olaylarını derlediğimiz yazımıza bu bağlantı üzerinden ve Joker sinemasının ayrıntılı incelemesini derlediğimiz yazımıza da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu