Keanu Reeves Marvel cihanında kimi canlandıracak?

Marvel’ın Keanu Reeves’i bünyesine katmak istediği haberi ile birlikte internet adeta çalkalandı. 

Keanu Reeves Marvel cihanında kimi canlandıracak?

John Wick serisinin yıldız oyuncusu hakkında açıklama yapan Marvel patronu Kevin Feige’in açıklaması sonucunda Marvel hayranları ünlü oyuncunun hangi role yakışacağı konusunda birbirinden değişik teklifler sunmaya başladılar.

Çizgi roman kozmosunun en güçlü makus karakterlerinden Uzak Doğulu dövüş ustası kahramanlara kadar geniş bir yelpazeye yayılan bu teklifler ortasında hangisine hak vereceğimizi bilemedik.

Marvel’ın başındaki isim olan Kevin Feige ile yapılan röportajda Feige, Keanu Reeves için şu kelamları sarf etmişti: “Keanu Reeves ile bir şeyler hakkında görüşüyoruz… Marvel’a ne vakit katılır, katılabilir mi ya da hiç katılır mı bilmiyorum. Fakat bunu yapmanın hakikat yolunu bulma üzerinde tahlil üretmeyi çok istiyoruz.” 

Bu açıklama ve akabinde gelen ağır ilgi ile birlikte internette ünlü oyuncu Keanu Reeves’e yakıştırılan Marvel karakterlerini sizler için derledik.

Marvel şu sıralar birinci sefer başrolünde Asya kökenli bir kahramanın yer alacağı Shang-Chifilmi üzerinde çalışıyor. Marvel’ın “Master of Kung Fu” çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanacak olan sinemanın oyuncu takımının Asyalı ve/veya dövüş sanatları yıldızlarıyla dolması bekleniyor.

Keanu Reeves hem yarı Çinli olması hem de büyük bir aksiyon yıldızı olması ile her iki kategoriye de giriyor.

Bir çok Marvel hayranı, “Shang-Chi” sinemasının birebir vakitte değerli bir sorunu da çözmesini umut ediyor. O da Shang-Chi karakterinin kabahat sendikası lideri babası Fu Manchu’nun Marvel’daki gerçek yeri.

Hayranlar gelecek olan sinemada Fu Manchu’nun orjinal Marvel çizgi romanlarına uygun bir Mandarin karakteri olarak resmedilmesini istiyor. Marvel Studios bu yoldan ilerlerse, Keanu’yu Mandarin olarak seyirci karşısına çıkartmak hem hem çizgi romana sadık, hem heyecan verici, hem de oyuncu için potansiyel olarak uzun vadeli bir proje manasına gelebilir.

Nightmare karakterinin muhtemelen Doktor Strange 2’nin makus karakteri olarak karşımıza çıkacağı çoktan dolaşmaya başlamış bir söylenti. Bu rolde Keanu Reeves’i görmekten daha heyecan verici bir kast seçeneği hayal etmek sıkıntı.

Rüya Boyutu’nun şeytani başkanını oynamak, Reeves’in Constantine ve The Matrix gibi sinemalardaki ikonik rollerine bir yenisini ekleyebilir. Şu ana dek kapsamlı bir makyaj gerektiren bir “yaratık” rolü üstlendiğini hiç görmediğimiz oyuncu şayet Marvel Evreni’ne katılırsa bu rol onun için çarçabuk düşünülebilir.

Nova şu anda Marvel Stüdyoları için Keanu Reeves’i bünyesine katmak kadar büyük bir öncelik taşıyor. Keanu, Nova’nın en büyük kumandanlarından biri olan Richard Ryder rolüne cuk oturur diyebiliriz.

Özellikle de hikaye Thanos’un Güç Taşı’nı elde ederken Xandar’daki Nova merkezini imha etmesinin sonrasını ele alırsa… Keanu, Nova Corps’un düşmesinden sonra kırılan ve hayal kırıklığına uğrayan yaşlı Richard Ryder portresi ile role çarpıcı bir halde yük kazandıracaktır. 

Ayrıca Keanu’nun melez yanı, Richard Ryder / Sam Alexander kökenlerini birbirine bağlamayı düşünebilecek olan Marvel için Latin kökenli genç Nova Sam Alexander’a babalık yapmaya da uygun kılabilir.

Sonunda Fantastik Dörtlü, Disney-Fox muahedesi sayesinde MCU’da yeni bir başlangıç yapacak ve bu filmde Keanu Reeves’e bir rol vermek, Fox’un başarısız olan Fantastik Dörtlü teşebbüslerinin gölgesinden kaçmak için şahane bir yol olurdu. 

Reed Richards, çağdaş F4 hikayelerinde evvelki karakter çizimlerinin tersine sakallı ve havalı resmediliyor. Bu karakter tipi de Keanu için biçilmiş kaftan!

Hepsinden yeterlisi, çağdaş Marvel Comics’te Reed’e “The Maker” isminin verildiği ve karakterin çok daha soğuk, hesaplayıcı ve berbat bir versiyonunu içeren alternatif bir cihan bulunuyor. Keanu’yu Reed’in bu iki zıt versiyonunu canlandırırken görmek gerçek bir zevk olacaktır.

Hayranlar Moon Knight’ın yıllardır MCU’da sahneye çıkmasını bekliyor. Keanu Reeves’in bugün Hollywood’da çalışan en büyük dövüş sanatları aksiyon yıldızlarından biri olduğu düşünülürse beklenen karakterin artık MCU’ya katılması için şahane bir fırsat olabilir.

Reeves’in Marc Marvel’in çağdaş versiyonunu canlandırmak konusunda işine yarayabilecek olan sıradışı karizması ve hem alter ego “Moon Knight”ı hem de “Mr. Knight” personasını muvaffakiyetle canlandırabilecek yeteneği sayesinde gişe rekorları kıran bir sinema ortaya çıkabilir.

Peki ya siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Reeves kimi canlandırmalı?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu