Knights of the Old Republic’in Filmi Geliyor

Star Wars’un haklarını Disney satın aldıktan sonra yeni bir üçlemeye başlamış, daha evvelki sinemalar dışında kalan bütün yapıtları (çizgi roman, kitap, animasyon vs) ‘Star Wars Legends’ ismi altında farklı bir kategoriye koymuş ve ana kıssadan başka bir hale getirmişti.

Buzzfeed News’in haberine nazaran, Star Wars’un yeni bir sinemasını yapmaya hazırlanan Disney, öyküyü Knights of the Old Republic üzerine kurgulayacak. Her ne kadar Buzzfeed haberini ‘projeye yakın bir kaynağa’ dayandırsa da bir ölçü kuşkuyla yanaşmakta yarar var.

Kaynağın belirttiğine nazaran sinemanın senaryosunu Laeta Kalogridis yazıyor. Kalogridis’in daha evvelki işleri ortasında Shutter Island var. Kendisi ayrıyeten Avatar’da uygulayıcı üretimci olarak misyon yapmış, Alita: Battle Angel sinemasında de senaryo muharrirlerinden biri olmuştu.

İddialara nazaran Kalogridis, 2018 yılının bahar aylarından bu yana bir senaryo kaleme alıyor. Buzzfeed’in argümanına nazaran sinemadaki potansiyel karakterler ortasında Bastia Shan, Darth Malak ve Darth Revan da bulunuyor.

Nisan ayında yapılan Star Wars kutlamalarında, Lucasfilm’in başındaki Kathaleen Kennedy, stüdyonun KOTOR ile bağlantılı bir proje üzerinde çalıştığını söylemiş lakin projenin ne olduğunu belirtmemişti.

KOTOR, 2003 yılında piyasaya çıkmıştı. Galaktik İmparatorluktan yaklaşık 4000 yıl evvel geçen kıssada haliyle Skywalker falan yok. Onların yerine Darth Malak, ustası Darth Revan ve Cumhuriyet’e saldırmakta kullandıkları orduları var. Jedilerin çok daha yaygın olduğu bir periyotta geçen oyun, mükemmel kıssası ve büyük sürprizleriyle herkesin beğenisini kazanmıştı.

Game of Thrones’un üretimcileri David Benioff ve D.B. Weiss, Rise of the Skywalker sonrası çıkacak olan sinemalardan birincisinin de imalcisi olacak. Bu projenin KOTOR olup olmadığı bilinmiyor.

Başa dön tuşu