“Kurtlar Vadisi Kaos” İddiası Ortalığı Karıştı

İkonik Türk dizisi Kurtlar Vadisi’nin yeni bölümleri için geri sayımın başladığı iddia edilmişti. “Kurtlar Vadisi Kaos” olarak isimlendirileceği iddia edilen dizi için yapımcı firma Pana Film’den bir açıklama geldi.

Türk televizyonlarında yayınlanmış en popüler yapımlar arasında başı çekenlerden biri, hiç şüphe yok ki Kurtlar Vadisi. Arkasında kalabalık bir beyin takımı bulunan ve Kemal Tahir romanlarını andıran kurgusuyla Kurtlar Vadisi, yeri geldiğinde millî maçları bile reyting anlamında geride bırakmayı başarmış bir efsane olarak anılıyor. Hâl böyle olunca da bir anda ortaya çıkan “Kurtlar Vadisi, dijital platformlarda geri geliyor.” iddiaları büyük ilgi uyandırmıştı. İddialara cevap, dizinin yapımcısı Pana Film’den geldi.

İlk kez 2003 yılında tanıştığımız Kurtlar Vadisi, yıllar boyunca çok sevilen bir yapımdı. İnsanlar, perşembe günleri ekran başına geçer ve Kurtlar Vadisi izlerdi. Zaman içerisinde film uyarlaması da yapılan dizi için yapımcı Pana Film’den açıklama geldi.

Pana Film’den iddialara yalanlama geldi

Kurtlar Vadisi Kaos geliyor

Sektör kaynaklarından gelen iddialara göre Kurtlar Vadisi Kaos, bu kez TV ekranlarında değil, Acun Ilıcalı’nın çevrim içi dizi ve film platformu Exxen’de yayımlanacaktı. Necati Şaşmaz daha önce, yeni bölümler için ocak ayında çalışmaların başlayabileceğini ifade etmişti.

Kurtlar Vadisi dizisinin en ikonik karakteri, Polat Alemdar’dı. Necati Şaşmaz tarafından canlandırılan karakter, kimileri için rol model olmuştu. Necati Şaşmaz‘sa geçmişte yaptığı bir açıklamada, “397 bölüm oynadım, ömrümün 20 yılı bununla geçti. Değerli ancak çok yorucu bir işti. Bir ara verelim diye düşünmüştük. Artık tekrar istenmeye başladı dizi. Nasipse olacak.” ifadelerini kullanmıştı. Hâl böyle olunca Şaşmaz’ın yeni diziyle dönmesi bekleniyordu.

Pana Film’den gelen açıklama ise şu şekilde oldu:

“Yakın zamanda bir takım internet haber sitelerinde yapılan haberler ve sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar neticesinde aşağıdaki açıklamayı yapma gereği hâsıl olmuştur. 

Yapılan haberler ve paylaşımlarda “Kurtlar Vadisi” dizisinin yeni bölümleri ile ekranlara döneceği, oyuncu kadrosunun ve yayınlanacağı platformun belirlenmiş olduğu şeklinde ibareler yer almaktadır. Öncelikle ve önemli belirtmek isteriz ki yapılan haberler ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla alakalı tekzip ilgililerine iletilmiştir. “Kurtlar Vadisi” dizisinin ekranlara döneceği zaman, kadro ve platform hakkındaki haberleri ve gelişmeleri kaynağından öğrenmek adına sadece yapımcı olan şirketimizin ve Sayın Necati Şaşmaz’ın yapacağı açıklamaları dikkate almanızı rica ederiz. 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Başa dön tuşu