Marvel’ın başı Disney Plus dizileri hakkında konuştu!

Netflix, Amazon, Hulu üzere online streaming platformlarına rakip olarak açılacak olan Disney Plus platformu hakkında geçtiğimiz hafta içerisinde bir aktiflik düzenlenmişti.

Marvel’ın başı Disney Plus dizileri hakkında konuştu!

Bu aktiflikte hangi sinema ve dizilerin Disney Plus seçkisinde yer alacağı ve hangi özgün üretimlere yer verileceği açıklanmıştı. Artık ise Marvel’ın başındaki isim olan Kevin Feige’den Disney Plus’ta yer alacak olan projeleri hakkında açıklama geldi.

Avengers: Endgame için gün sayılmasının yanı sıra kimi Marvel kahramanlarının yer alacağı dizilerin gündemde olduğu biliniyordu. Bu diziler arasında Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin yer alacağı WandaVision dizisi, Jeremy Renner’ın yer alacağı Hawkeye ve Tom Hiddleston’ın yer alacağı Loki dizisi yer alıyordu. Dizilerin yayınlanacağı platform olarak ise Disney’in yeni online streaming platformu Disney Plus’ın olması planlanıyor.

Netflix, Amazon ve Hulu’ya rakip olarak gündeme gelen Disney Plus hakkında bir yorum da Marvel’ın başındaki isim olan Kevin Feige’den geldi. Feige spin-off dizileri hakkında şu kelamları sarf etti: “Bu kısımlar sinemalarda çok yakından ilgili olacak. Yapacağımız şey büsbütün yeni bir kıssa anlatımı ve bunun keşfi üzerine. Marvel Stüdyolarının yapacağı birinci uzun kıssa anlatımı olacak.

Oyuncuların sinemada canlandırdıkları karakterlerle altı kısımlık, sekiz kısımlık ve on kısımlık biçiminde olacaklar. Bu dizilerde değişecek, evrilecek ve gelişecekler. Bu değişiklikler yer alacakları bir sonraki sinemaya yansıyacak.”

X-Men sinemalarını ve Deadpool karakterinin Fox’tan Marvel’a geçiş yapması için teklif veren Kevin Feige, Spiderman sinema haklarının hala Sony’nin elinde olduğunu söz etti. Ayrıyeten Disney’in Fox ile olan muahedesinden yararlanarak daha fazla karakteri Disney Plus platformuna ve beyaz perdeye aktarabilecek olduklarını tabir eden Feige, Disney CEO’su Bob Iger’ın da söz ettiği üzere daha fazla r-rated öyküye ilgi gösterebileceklerinden bahsetti.

Marvel’ın gelecek sinema projeleri arasında Scarlett Johanssonbaşrollü Black Widow ve kadrosuna Angelina Jolie ve Kumail Nanjiani’yi katan The Eternals bulunuyor. Avengers: Endgame sineması ise 25 Nisan tarihinde izleyicileriyle buluşmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Başa dön tuşu