Marvel’in The Eternals Filmi, Phase 4’te Gelecek

Marvel, San Diego Comic Con 2019’da yaptığı panelde, Eternals sinemasının Marvel Sinematik Evreni(MCU)’nin Phase 4 isimli kısmında geleceğini onayladı. Sinemanın çıkış tarihi de açıklandı. 

The Eternals sinemasının vizyon tarihi 6 Kasım 2020 olacak. Sinemanın epeyce tezli oyuncu takımında Angelina Jolie, Salma Hayek, Don Lee, Lia McHugh, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henrt, Lauren Ridloff ve Richard Madden yer alıyor. Oyuncu takımı, Kevin Feige’nin yaptığı duyurunun çabucak akabinde sahneye çıktı. 

35 bin yaşındaki uzaylıları oynayacak olan oyuncular, panelde hallerinden mutlu görünüyordu. Salma Hayek, bu sinema sayesinde muhteşem kahraman sinemalarında kendisini temsil eden kimseyi bulamayanların da bağ kurabilecekleri karakterlerle karşılaşcaklarını söylerken, bu farklılıklara sahip aileyi sevdiğini belirtti.

 

Eternals, antik beşerler üzerinde uzaylıların yaptığı deneyler sonucunda ortaya çıkmış, fizikî olarak beşere benzeseler bile muhteşem güçlere sahip karakterlerden oluşan bir gruptur. Uzayda yaşayıp dünyayı Deviants üzere çeşitli badirelerden korurlar. (Deviants da bir küme mutasyonlu ve öfke sorunu yaşayan gelişmiş üstün insan ırkıdır.) Bildiğimiz tarih boyunca ortalıkta gezen bu ablalar / ağabeyler, haliyle mitolojinin de bir modülünü oluştururlar. 

Çizgi romanlarda eser ölçüde Eternals var. Sonuçta kendileri bir ırkı oluşturacak kadar kalabalık. Açıklamalara nazaran sinema ise iki karakteri öne çıkaracak. Bunlardan biri, İkarus’un babası olan İkaris olacak. Oburu ise molekülleri, atomları manipüle edebilen, Makkari isimli bir öteki eternal ile de gönül bağı olan Sersi . Sersi ve Makkari ilgisinin sinemalara yansıyıp yansımayacağı bilinmiyor. 

Marvel kozmosunun şu ana kadar yayınlanmış bütün sinemalarından oluşan ‘Infinity Saga’nın baş berbatı olan Thanos, Deviant geni taşıyan bir Eternaldir. Bu ırklar, Star Lord’un babası Ego üzere Celestialler tarafından yaratılmıştır. Birebir küme, Skrull denen hal değiştiriciler ırkını da ortaya çıkarmıştır.

Başa dön tuşu