Netflix Artık Filmlerinde Çok Büyük Bütçeler Harcamayacak

Netflix’in sinema sanayisindeki muvaffakiyetleri gittikçe artıyor ve muvaffakiyet arttıkça şirket, sinemalara daha fazla bütçe harcamaya başladı. Lakin yeni gelen haberlere nazaran artık Netflix’in siyaseti bu tarafta olmayacak. Devasa bütçelerle Hollywood yıldızlarını sinemalarında oynatmak yerine, daha az bütçeyle daha orjinal üretimler çıkarmak istiyorlar.

Netflix’in baş içerik direktörü Ted Sarandos’a bu yaklaşıma neyin sebep olduğu sorulduğunda bunun yanıtının Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam ve Pedro Pascal’ın başrol olduğu Triple Frontier sinemasını gösterdi. Sinema 6 Mart tarihinde beyaz perdeye akabinde 16 Mart tarihinde Netflix platformuna girdi. Sinemanın bütçesi tam olarak 115 milyon dolardı.

Netflix, Nisan ayında 52 milyon hesabın Triple Frontier’ı yayınladığını ve bunun sinemanın şirket için büyük bir hit olacağını bildirdi. Sinema ayrıyeten sinema eleştirmenlerinden de ölçülü bir cevap almıştı. Sinemanın 115 milyon dolarlık bütçesi, ekseriyetle öbür Hollywood stüdyolarının +18 yetişkin dram sinemaları için harcayacağı bir fiyat değildir.

Başa dön tuşu