Netflix, Gelecek Yıl Another Life’ın Devam Sezonunu Çekecek

Netflix ekranlarında birbirinden çok farklı olan pek çok üretim yer alıyor. Bu yapımların önemli bir kısmı da platformun özgün içeriği. Bu içeriklerden biri de Another Life. Dizinin başrolündeki isim, Battlestar Galactica ve Longmire ile tanıdığımız Katee Sackhoff, Twitter’dan yaptığı açıklama ile dizinin ikinci sezonu için açıklamalarda bulundu.

The Hollywood Reporter tarafından yapılan habere nazaran dizinin ikinci dönemi, gelecek yıl Kanada’daki Vancouver şehrinde çekilecek. Yeni sezonun ne vakit yayınlanacağı bilinmese de 10 bölüm olması neredeyse kesin olarak görülüyor. 

Sackhoff, dizinin en az 3 sezonluk kıssa barındırdığını söylemişti. 

Another Life neden yenilendi?

Another Life berbat bir dizi değil fakat pekala bir başyapıt da sayılmaz. Dahası, Netflix’in daha düzgün yorumlar alan ve daha başarılı görünen dizileri yayından kaldırdığına da şahit olduk. Another Life’ın iptal edilmemesi bu manada şaşırtan olabilir. 

Dev firmanın özgün içeriklerden sorumlu lider yardımcısı olan Cindy Holland, 2018 yılında yaptığı açıklamada, platformun yayınlanacak programlara nasıl karar verdiği anlatmıştı. Holland, bir dizinin yenilenmesi için en büyük etmenin dizinin masrafını çıkaracak kadar çok izlenmesi olduğunu söylerken, başka kıstaslar olarak da hayran kitlesinin ne kadar sevildiğini, dizinin ne kadar sosyal olduğunu dikkate aldıklarını da söyledi. Temmuz ayından bu yana yayında olan Another Life muhtemelen yeterince izlendi ve kendine ikinci bir dönem bahtı kazanmış oldu. 

Öte yandan gitgide borçları artan Netflix’in yeni imaller konusunda nasıl davranacağı da büyük merak konusu olmuş durumda. Bakalım Disney+ üzere rakiplerin de piyasaya girmesi Netflix’i ne kadar zorlayacak.

Başa dön tuşu