Netflix, Rastgele Oynatma Seçeneğini Test Ediyor

İnsan bazen düşünmemek istiyor. Bazen de düşünse de bir şey seçemiyor. O yüzden de Netflix’in yeni özelliği çoğu insanın güzeline gidebilecek bir özellik olarak göze çarpıyor.

Yeni özelliğin ismi rastgele oynatma. İsteğinize nazaran dizi içinde kısımdan kısma ya da bir diziden başkasına geçecek biçimde rastgele olarak dizileri izlemeniz mümkün olacak.

Bu özellik her dizi için kullanılabilir hale getirilecek olsa da herkesin kullanmak isteyeceği bir özellik olmayabilir. Örneğin Stranger Things dizisini bu modda izlemek, muhtemelen “Ne oluyor yahu?” dedirtecektir. Öte yandan Friends ya da Love, Death and Robots üzere üretimler kelam konusu olduğunda kısım sıralaması çok da bir mana söz etmeyecektir.

Bu özellikten temel beklenti ise rastgele olarak, kullanıcının seveceği düşünülen sinemaları oynatması. Bilhassa Netflix karşısında uyuyakalanlar için bu özellik çok ülkü.

Netflix, kısım sıralaması mantığını daha evvel de yıkmaya çalışmıştı. Love, Death and Robots serisi dört farklı izleme sırasıyla yayınlanmıştı.

Başa dön tuşu