Rick and Morty’nin Babası Justin Roiland Kovuldu

Yayınlandığı günden bu yana büyük bir kitle tarafından takip edilen Rick & Morty, bugün bir sürpriz açıklamayla gündeme geldi. Adult Swim, Rick ve Morty karakterlerinin her ikisini de seslendiren, dizide müelliflik ve yapımcılık da üstlenen Justin Roiland ile yollarını ayırdı.

Söz konusu karar, Roiland hakkında geçtiğimiz günlerde gündeme gelen şiddet suçlamalarının ardından alındı. Roiland, Adult Swim’le yollarını ayırmanın yanı sıra piyasaya sürülen yeni High On Life oyununun geliştirici takımına de istifasını sundu.

Adult Swim ve Squanch Games’in açıklamaları:

“Adult Swim, Justin Roiland ile ilişiğini kesmiştir. Rick and Morty devam edecek. Yetenekli ve kendini adayan grup, 7. dönem üzerinde ağır bir halde çalışıyor.”

“Squanch Games, 16 Ocak 2023 tarihinde Justin Roiland’ın istifasını aldı. Squanch’taki tutkulu takım hayranlarımızın seveceği oyunları geliştirmeye ve High On Life’ı desteklemeye ve düzgünleştirmeye devam edecek.”

Justin Roiland’ın mesleğini sonlandıran suçlamalar neydi?

Roiland, 2020 yılında birlikte olduğu bir bayana karşı şiddet, dolandırıcılık, tehdit yahut aldatma yoluyla bedensel yaralanma ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ile suçlanmıştı. 

Roiland, Ağustos 2020’de tutuklanmış ve 50 bin dolar kefalet ile özgür bırakılmıştı. Ayrıyeten Roiland’ın ismi bilinmeyen bayana 30 metreden fazla yaklaşması yasaklanmıştı.

Roiland’a yönelik suçlamalar, şimdi iki hafta evvel NBC News tarafından gündeme getirilmiş ve böylece duyulmuştu.

Peki, Rick and Morty’ye ne olacak?

Rick and Morty’nin 10. döneme kadar mutabakatının olduğu biliniyor. Ancak dizi, iptal edilmediği sürece yeni bir seslendirmenle yoluna devam edecek. Ayrıyeten dizinin tek showrunner’ı da artık Dan Harmon olacak.

Roiland, Rick and Morty’nin yanı sıra Hulu’da devam eden iki projede, Solar Opposites ve Koala Man üretimlerinde yer alıyordu. Bu imaller için şimdi bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu