Spider-Man 3 filmi için kritik açıklama

Hali hazırda koronavirüs salgını pek çok bölümü olumsuz istikamette etkilemiş durumda. Ama salgının en çok etkilediği dalın elbet sinema olduğunu söyleyebiliriz. Epey uzun bir vakittir dünya üzerindeki pek çok sinema salonu kapılarını kapatmış durumda. Dahası vizyona girmesi beklenen imaller da ileri bir tarihe ertelendi.

Sadece bu da değil. Çekim kademesinde olan hatta daha çekimine başlanmamış olan imaller bile bu salgından dolayı ileri tarihlere ertelendi.

Ertelenip ertelenmeyeceği merak edilen üretimlerden birisi de Spider-Man 3’tü. Husus hakkındaki resmi açıklama Sony’den geldi.

Spider-Man 3 sineması için kritik açıklama

Hatırlanacağı üzere Disney geçtiğimiz günlerde yeni sinema takvimini açıklamıştı. Açıklanan bu takvimde pek çok sinemanın tarihinin ertelendiğine şahitlik etmiştik. Hakikaten listede Spider-Man 3 sinemasının vizyon tarihi hakkında bir bilgi yoktu.

Filmin üretim hakları Sony’de olduğu için Spider-Man 3’ün vizyon tarihinin ertelenip, ertelenmeyeceğine de Sony karar verecekti.

Sony Pictures tarafından yapılan açıklamada çekimlerin bu yaz başlayacağı ve sinemanın planlandığı üzere 16 Temmuz’da gösterime gireceği belirtildi.

Elbette bu durum salgının yaz aylarında sona ermesi, en azından yavaşlaması halinde geçerli olacak. Yoksa şu anda ABD başta olmak üzere pek çok ülkede koronavirüs salgını binlerce kişinin hayatını elinden alıyor. Münasebetiyle bu ortamın devam etmesi üzerine Sony de kararından vazgeçecektir.

Başa dön tuşu