Spider-Man: Far From Home gişeyi altüst etti!

Tom Holland başrollü “Spider-Man: Far From Home”dan düzgün haber geldi. Açıklanan resmi bilgilere nazaran Spider-Man: Far From Home sineması 1 milyar doların üzerinde gişe hasılatı yapan Marvel sinemaları ortasındaki yerini almak üzere.

Spider-Man: Far From Home gişeyi altüst etti!

Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Zendaya, Samuel L. Jackson, Cobbie Smulders gibi isimlerin başrolünde yer aldığı Spider-Man: Far From Home sinemasıyla ilgili kıymetli bir haber paylaşıldı.

Bilindiği üzere Marvel Sinematik Evreni’nin en fazla gişe yapan filmi Avengers: Endgame olmuştu. Hatta Endgame, gelmiş geçmiş en fazla gişe hasılatı yapan sinema unvanına kavuşarak James Cameron imzalı Avatar sinemasını tahtından etmişti.

Avengers: Endgame toplamda 2 milyar 791 milyon dolar kar elde etti. Onu takip eden bir başka sinema ise Brie Larson başrollü Captain Marvel olmuştu. Captain Marvel, tek sinemayla şimdi Marvel hayranlarına pek de sevdirilemezken, Spider-Man: Far From Home, Tony Stark’ın da tesiriyle en sevilen Marvel kahramanları ortasına girmişti.

Şimdi ise Spider-Man: Far From Home, 1 milyar dolarlık gişe hasılatına ulaşmak üzere gibi görünüyor. Spiderman’in birinci sineması Homecoming ise 880 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Fakat bilindiği üzere Spiderman sinemalarının hakları Disney’de değil, Sony’de bulunuyor.

Bu nedenle Disney, Spiderman karakterinin denetim haklarına tam olarak sahip üzere görünmüyor. Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü evresinde yeni bir Spiderman sinemasının geleceği düşünülüyor. Fakat şimdi üçüncü devam sineması açıklanan projeler ortasında yer almıyor.

Başa dön tuşu