Star Trek: Picard’ın birinci fragmanı yayınlandı

Star Trek: Picard’ın birinci fragmanı yayınlandı. Star Trek serisinin son halkası Star Trek: Picard, 2019 sonuna gerçek CBS’te gösterilmeye başlanacak. Enterprise uzay gemisinin ünlü kaptanı Jean-Luc Picard’ın ismini verdiği dizide, Picard rolünde yeniden Patrick Stewart var.

Star Trek: Picard’ın birinci fragmanı yayınlandı

2017 yılında yayınlanmaya başlayan Star Trek: Discovery ile efsaneleşmiş bilimkurgu serisi Star Trek’i yıllar sonra dizi dünyasına döndüren CBS All Access, Star Trek cihanında geçen dizilerinin sayısını arttırıyor. CBS All Access ekranlarında izleyici ile buluşacak bu dizilerin başında ise Star Trek: Picard geliyor. İsminden da anlaşılacağı üzere dizi, Star Trek kozmosunun en sevilen karakterlerinden Kaptan Picard’ı mevzu alıyor.

Tecrübeli oyuncu Patrick Stewart‘ın Star Trek: The Next Generation’da yedi dönem boyunca canlandırdığı Picard rolüyle geri döneceği dizi için tanıtım çalışmalarına başlayan CBS All Access, merakla beklenen diziden birinci tanıtım fragmanı ve afişi yayınladı.

İzleyicileri Star Trek: The Next Generation’da anlatılan olayların yıllar sonrasına götürecek dizi, J.J. Abrams sinemalarından farklı olarak paralel bir vakitte değil, asıl vaktinde geçiyor ve Picard’ı kaptanlık misyonunu bıraktıktan sonra yerleştiği Fransa’da ailesinin yanında şarapçılık yaparken gösteriyor.  Serinin yeni dizisi Kaptan Picard’ın yıllar sonra Starfleet’e geri dönmek zorunda kalmasını mevzu alacak.

Dizinin oyuncu takımında Stewart’a Alison Pill, Michelle Hurd, Evan Evagora, Isa Briones, Santiago Cabrera ve Harry Treadaway eşlik ediyor. Stewart dışında The Next Generation’dan rastgele bir oyuncunun dizide yer alacağı açıklanmamış olsa da birtakım isimlerin konuk oyuncu olarak dizide uzunluk göstermesi bekleniyor. Yeni Star Trek dizisinin yürütücü yapımcılığını James Duff, Akiva Goldsman, Patrick Stewart, Michael Chabon, Heather Bayan, Rod Roddenberry ve Trevor Roth yapıyor. Hanelle Culpepper dizinin birinci iki kısmını yönetecek ve serinin 53 yıllık tarihinde birinci defa bir bayan direktör yer almış olacak.

Star Trek: Picard için şimdi bir yayın tarihi açıklanmamış olsa da dizinin bu yıl izleyici ile buluşması bekleniyor.

Başa dön tuşu