Star Wars: The Mandalorian İçin 2. Sezon Çalışmaları Başladı

Disney’nin Netflix ve Hulu üzere platformlara rakip olarak geliştirdiği Disney+, bu yılın sonlarına gerçek hizmete açılacak ve sonrasında platforma üye olan kullanıcılar içeriklere ulaşabilmeye başlayacak. Bu içeriklerden bir tanesi de Disney Özgün serisi Star War: The Mandalorian olacak. Disney’in şimdi birinci dönemi bile yayına girmeyen üretimin ikinci dönemi için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Star Wars: The Mandalorian’ın birinci dönemi, 12 Kasım’da erişilebilir olacak. Dizi, The Return of the Jedi sinemasından 5 sene sonrasında savaşçı bir Mandalorian’ın öyküsünü anlatacak.

Star Wars hayranları diziyi heyecanla beklerken iyi haber, projenin yaratıcı ismi Jon Favreau’dan geldi. Favreau, Collider’a verdiği bir röportajda dizinin ikinci dönemi için çalışmaların başlatıldığını söyledi. Yani hayranlar kadar Disney’in de projeden yana büyük umutları var. Gelen haberler nazaran ikinci dönem, çoktan ön yapım evresine gelmiş.

Favreau, dizinin çekilme sistemlerinden ötürü ön yapım basamağının vakit aldığını söylüyor. Star Wars: The Mandalorian, gerçek vakitli olarak görsel efektleri kameradan gösteren bir sistemle çekiliyor. Bu sistem içinse Epic Games tarafından geliştirilen, görsel manada çok güçlü olan Unreal Engine kullanılıyor. Disney’in çekimler sırasında kullandığı bu sistem bir diziyi yayına hazır hâle getirme müddetini hayli kısaltıyor lakin çekimler sırasında bu sistemin kullanılabilmesi için ön yapım etabında epey ağır mesailer gerekiyor.

Hayranlar, Disney’in daldaki tartışılmaz başarısı ve yüksek bütçesi münasebetiyle ortaya çıkacak olan üretimin kaliteli olmasını bekliyorlar. Bu ortada hatırlatmış olalım, Star Wars: The Mandalorian sırf Disney+ üzerinden izlenebilecek.

Başa dön tuşu