Star Wars: The Rise of Skywalker’dan yeni detaylar!

Star Wars serisinin yıldız oyuncusu Mark Hamill’in son üçlemenin son filmi Star Wars: The Rise of Skywalker’da nasıl rol alacağı konusu merakla bekleniyordu.

Star Wars: The Rise of Skywalker’dan yeni detaylar!

Ancak bu kere sinema izleyicileriyle buluşmadan evvel Mark Hamill’den açıklama geldi. EP Entertainment’a konuşan oyuncu karakter hakkında bilgi verdi.

Daisy Ridley, Oscar Isaac, Jon Boyega ve Adam Driver’ın son kere başrolünde yer alacağı Star Wars: The Rise of Skywalker hakkında yeni bir bilgi paylaşıldı. Bilindiği üzere bir evvelki sinema olan The Last Jedi’da Luke Skywalker, Kylo Ren ile bir hayalet olarak savaşmıştı.

Filmin sonunda ise Luke’un hayaletinin de gözden kaybolduğu görülmüştü. Bu durumda yeni sinemada nasıl rol alacağı merak konusu haline gelmişti. Mark Hamill’in açıklamasına nazaran Luke Skywalker, Obi Wan Kenobi’nin müsaadeden gidecek. Oyuncu mevzu hakkında şu kelamları sarf etti: 

“Buna dahil olabileceğim tek gerçeklik bir tek Star Wars mitolojisinin tuhaf tarafları ile olurdu. Bir Jedi olarak, hayalet halinde geri dönmeye ve perdeyi aralamaya müsaadenin var.”

Star Wars: The Rise of Skywalker’ın oyuncu takımında, evvelki sinemalarda olduğu gibi Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac Kelly Marie Tran yer almaya devam ediyor. Sinemanın takımına yeni katılan Keri Russel, Dominic Monaghan, Naomi Ackie’nin yanı sıra serinin birinci üçlemesinde Lando karakterini canlandıran Billy Dee Williams da sinemadaki nostaljik ögeyi ayakta tutacak.

Bilindiği üzere Star Wars kainatına farklı diziler eklenecek. Bu diziler Jon Favreau’ın yaratıcısı olduğu ve başrolünde Pedro Pascal’ın yer alacağı The Mandalorian dizisi olacakken, başka proje şimdi ismi muhakkak olmayan ve başrolünde Rogue One: A Star Wars Story filminin başrol oyuncularından Diego Luna’nın Cassian Andor karakterini öyküsünün odağına alacak olan bir dizi olacak.

Ayrıca Disney+ online streaming platformunun ilerleyen vakitlerinde Star Wars ile ilgili farklı projelerinin de olabileceği düşünülüyor. Star Wars: The Rise of Skywalker’ın ülkemizdeki izleyicileriyle 20 Aralık 2019 tarihinde sinemalarda buluşması beklenenler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu