Stranger Things 3, Netflix’te 40 Milyonun Üstünde İzlendi

Netflix'in sevilen dizisi Stranger Things'in üçüncü dönemi, Amerika Birleşik Devletleri'nde Bağımsızlık Günü'nde yayına girdi ve o vakitten bu yana izlenme rekorlarını altüst etti. Uzun bir müddettir beklenen ve beklenişi mühletince kendisinden birçok defa bahsettiren Stranger Things, izlenme konusunda Netflix platformunda yeni rekorlara imza attı.

Netflix'in Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların sonucunda edilen bilgilerde 4 gün içerisinde 40,7 milyon insanın diziyi izlediği belirtildi. Netflix'in resmi Twitter sayfasının yolladığı tweet ise şu formda:

“Stranger Things 3, Netflix rekorlarını kırıyor!

40,7 milyon hesap, 4 Temmuz tarihindeki çıkıştan bu ana diziyi izliyor. Birinci dört günlük bilgilere baktığımız vakit tüm dizi ve sinemaların rekorunu kırdı. Dahası, 18,2 milyon kişi tüm dönemi bitirdi.”

Şu an için bu bilgiler Netflix'ten geldiği ve bağımsız bir kaynak tarafından bildirilmediği için dataların doğruluğunu teyit etmek mümkün değil. Bilhassa Netflix'in ölçüm konusunda bir sinemanın ya da dizinin 'izlendi' olarak nitelendirilebilmesi için bir sinemanın ya da dizinin %70'ini izlemesi kâfi oluyor. Bu sebepten ötürü hakikaten kaç kişinin diziyi büsbütün izlediğini bulmak ziyadesiyle sıkıntı.

Netflix, Stranger Things'den evvel Adam Sandler ve Jennifer Aniston'ın Murder Mystery isimli sinemanın çıkışının birinci üç gününde 30 milyon kişinin sineması izlediğini belirtmişti. 45 milyon hesap, Sandra Bullock'un Bird Box sinemasını birinci yedi günde izledi. Tüm bu sayılara bakıldığı vakit Stranger Things'in 40,7 milyon kişinin dört gün içerisinde bu sayılara ulaşması, son derece büyük bir muvaffakiyet olarak karşımıza çıkıyor.

Başa dön tuşu