The Dark Crystal: Age of Resistance’a Yeni Yıldızlar Katıldı

Jim Henson’un 1982 tarihli animasyon sineması Dark Crystal, kuklalara dayanan bir animasyon sinema idi. Bugüne geldiğimizde ise o sinemanın devamında geçen The Dark Crystal: Age of Resistance isimli imal geliştiriyor. Netflix’in bu üretim için takımına kattığı isimler ise dikkat çekiyor.

10 kısımlık dizinin takımında Sigourney Weaver (Alien), Lena Headey (Game of Thrones), Benedict Wong (Doctor Strange), Awkwafina (Crazy Rich Asians), Hannah John-Kamen (Ant-Man and the Wasp) ve Muppets’in usta isimlerinden Dave Goelz üzere birbirinden bedelli isimler yer alacak. 

Dizinin takımında hali hazırda Taron Egerton (Kingsman serisi), Anya Taylor-Joy (Split), Nathalie Emmanuel (Game of Thrones), Mark Hamill (Star Wars), Alicia Vikander (Tomb Raider), Natalie Dormer (Game of Thrones), Andy Samberg (Brooklyn Nine-Nine), Jason Isaacs (Harry Potter serisi), Keegan-Michael Key (Key & Peele), Helena Bonham Carter (Alice in Wonderland) ve Simon Pegg (Mission: Impossible serisi) bulunuyordu. 

Dizinin yapımcılığını Lisa Henson üstleniyor. Direktör koltuğunda ise Louis Leterrier yer alacak. Öykümüz ise şu halde: Üç Gelflings olan Rian (Egerton), Bran (Taylor-Joy) ve Deet (Emmanuel), Sekeksis’in gücünün dehşetli kaynağını keşfeder ve dünyayı kurtaracak isyan ateşini yakmak için epik bir seyahate çıkarlar. 

The Dark Crystal: Age of Resistance, 20 Ağustos’ta Netflix’te olacak.

Başa dön tuşu