Tüm vakitlerin en çok hasılat yapan endişe filmleri!

Korku sineması severler için hazırladığımız bu listemizde, en fazla hasılata sahip endişe sinemalarını sıralarken, yüksek hasılata yanlışsız bir sıralama izledik.

İşte tüm vakitlerin en çok hasılat yapan kaygı sinemaları;

O Kısım 2 – It Chapter Two (2019)

IMDB Puanı: 7

Film, şeytan palyaçonun geri dönmesi ile yirmi yedi yıl sonra tekrar bir ortaya gelen Ezikler Kulübü üyelerinin öyküsünü husus almaktadır. Aldığı mağlubiyetin üzerinden geçen yirmi yedi yılın akabinde Pennywise, Derry kasabasına geri döner. Bu ortada Ezikler Kulübü’nün üyelerinin her biri bir yana savrulmuş, yalnızca Mike kasabada ömrünü sürdürmeye devam etmektedir. Mike, tıpkı yıllar evvel olduğu üzere insanların ortadan kaybolmaya başlaması sonucu arkadaşlarını kasabaya çağırmaya karar verir. Pennywise’ın geri dönüşü sebebiyle, çocukken kelam verdikleri üzere kasabaya geri dönen yetişkinler bir sefer daha şeytani palyaço ile karşı karşıyadır. Ancak yıllar sonra bir ortaya gelen takımın birbirlerini yine tanımaları da epeyce güç olur. Artık evli bir adam olan Bill ve sevgilisinden şiddet gören Beverly başta olmak üzere, tanıştıklarından apayrı hayatlar yaşayan eski arkadaşlar, bir sefer daha el ele vermek zorundadır.

Film, vizyona girdiği 6 Eylül haftasında ABD’de 91 milyon dolarlık açılış hasılatı elde etse de birinci film O’nun (It) açılış hasılatı olan 123 milyon doları geçememiştir.

Yine de O Kısım 2, dünya çapında 94 milyon dolarlık açılış hasılatıyla tüm vakitlerin en yeterli açılışını yapan endişe filmi olmayı başarmıştır.

Korku Seansı 2 – The Conjuring 2 (2016)

IMDB Puanı: 7,3

Korku Seansı 2 yahut İngiliizce ismiyle The Conjuring 2, James Wan’ın direktörlüğünü yaptığı ve 2013 yılında çekilen Endişe Seansı’nın devamı niteliğindeki 2016 ABD imali doğaüstü endişe sinemasıdır. 40 milyon dolar bütçeli serinin ikinci sineması, 320 milyon dolar hasılat elde etti ve birinci sineması geride bırakmayı başardı.

Sessiz Bir Yer – A Quiet Place (2018)

IMDB Puanı: 7,5

Sessiz Bir Yer, direktörlüğünü John Krasinski’nin gerçekleştirdiği 2018 çıkışlı Amerikan imali post-apokaliptik kaygı sinemasıdır.

Hasılat: 340 milyon 939 bin 361 dolar

Başa dön tuşu