Tüm vakitlerin en düzgün 10 güldürü sineması

Erhan Doğru

Yoğun iş hayatından, ya da günün yorucu akımından olumsuz etkilenen ruh halimizi, vakit zaman gülerek ve eğlenerek izlediğimiz güldürü sinemaları ile yine motive edebiliyoruz.

İş yorgunluğunuzu üzerinizden atmak ya da sıkılmış ruh halinizi tekrar motive etmek ismine derlediğimiz birbirinden eğlenceli 10 güldürü sinemasını sizler için bir ortaya getirdik.

İşte tüm vakitlerin en âlâ 10 güldürü sineması;

Felekten Bir Gece (The Hangover)

Sıradışı bir mizah anlayışına sahip Hangover, bilindik Hollywood mizah klişelerine yaslanmayan, çok eğlenceli bir üretim. Sinemada arkadaşlarının düğününden iki gün evvel bekârlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanmaları üzerine gelişen harika maceralar aktarılmaktadır. Damadın ortalıkta olmaması da farklı bir meseledir! Başları hala kıyak olan bu kafadarlar, bir gece öncesine dair hiçbirşeyi hatırlayamazlar. Birbirinden şapşal ancak şirin bu üç hergele, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede denetimden çıktığını bulmak zorundadırlar. En değerlisi de damadı bularak vaktinde Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

Aman İlahım (Bruce Almighty)

Tanınmış bir televizyon muhabiri olan Bruce Nolan’ın hayatında her şey istediği üzere ilerlemiştir. İşlerin yolunda gitmediği bir günün sonunda, kendini kaybedip allaha isyan etmeye başlayan Nolan, hiç de beklemediği formda bir karşılık görür. Her sızlanmasında tuhaf olaylarla karşılaşan Bruce, bir gün sıradığı bir biçimde allahla karşılaşır. İlah bir insan silüetinde Nolan’a görünür ve bu şikayetçi kuluna sıradışı bir planla dersini vermeye karar verir. 

Komedi tipinde yeteneğini kanıtlayan Tom Shadyac’ın yönettiği sinemanın başrolünde favori oyuncusu Jim Carrey bulunuyor.

Polis Akademisi (Police Academy)

Adı olmayan bir Amerika kentinde, polis teşkilatı polis memuru sayısının azalması yüzünden büyük ıstıraplar çekmektedir. Lider, yeni polis memurları alınmasını ister ve duyuru yapılır. Artık kondisyon ya da eğitim düzeyleri ne olursa olsun başvuran herkes polis memuru olabilecektir. Bu en başta eski hatalılar olmak üzere, işi gücü olmayan ve bir halde hayatta dikiş tutturamayan farklı insanların ilgisini çeker. Böylelikle, oluşturulan yeni amatör polis grubu, her biri başka komik özelliklere sahip bireyleri barındırır. Bu da türlü sakarlıklar ve eğlenceli yanlış anlaşılmalarla dolu komik bir maceraya sebep olur.

Sinema izleyicisi tarafından fazlaca sevilen bu birinci sinemanın akabinde yedi sinema daha eklenmiş, Polis Akademisi bir seriye dönüştürülmüştür.

Başa dön tuşu