Tüm Zamanların En İyi Gişe Yapan Oyun Filmi Dedektif Pikachu

Warcraft kozmosunun çeşit çeşit Elflerini, Orklarını, epik kıssalara sahip kahramanlarını geçebilecek bir oyun sineması yapmak mümkün mü? Kelam konusu gişeyse yanıt evet. Üstelik tek gereken birkaç tüylü pokemon ve Ryan Reynolds. 

Yönetmenliğini Rob Letterman’ın yaptığı ve Warner Bros etiketiyle piyasaya çıkan Dedektif Pikachu, Duncan Jones tarafından çekilen Warcraft’ı geride bırakarak, tüm vakitlerin en çok gişe yapan görüntü oyunu sineması oldu. Dedektif Pikachu, 463 milyon dolarlık bilet satmayı başardı. 

Dedektif Pikachu sadece en çok bilet satan görüntü oyunu sineması olmakla kalmıyor. Şimdiye kadar yapılan görüntü oyunu sinemaları ortasında en yeterli eleştirmen yorumlarına sahip olan üretim da bu. Sinema şu anda RottenTomatoes.com’da %67 fresh oranıyla öne çıkıyor. 

Bunlar olağan ki Nintendo, Game Freak ve markalandırma/lisanslama firması Creatures için uygun haberler. Her üç firma da Pokemon markası üzerinde eşit haklara sahip. Üç firmanın ortaklaşa kurduğu Pokemon şirketi, karakterler ve markanın haklarının sahibi olarak gözüküyor. 

Film, Creatures’in Pokemon kart oyunu yapıp telif mutabakatlarını takip etmekten sıkılarak çıkardığı birebir isimli oyuna dayanıyor. Sonuç olarak Warner Bros ve Legendary artık sinemanın devamını çekmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu