Uncharted Filminin Beşinci Yönetmeniyle de Yollar Ayrıldı

Oyunların beyaz perdeye ve televizyon dizilerine uyarlanma trendinin ağırlaştığı bu günlerde sık sık uyarlama haberleri yapmaya başlamıştık. Bu uyarlamalardan bir adedinin de oyuncular tarafından epey sevilen Uncharted olacağı ortaya çıkmıştı. Lakin Sony’nin Uncharted sineması daha uzun bir mühlet daha seyircisine sunulamayacak üzere duruyor.

Yönetmen değişimleri

Oyunun sinemaya uyarlanacağı duyurulduğundan bu yana daima olarak direktör değişiklikleri yaşanmıştı. Lakin bu yılın başlarında sinemanın başına Dan Trachtenberg’in geçmesiyle en sonunda işler rayına oturacak üzere gözüküyordu.

Deadline’da yer alan habere nazaran Trachtenberg de sinemanın direktörlük koltuğunda oturamayacak üzere gözüküyor. Bu kadar fazla direktör değişiminin sebebinin ne olduğu şimdi bilinmezken bu yaşananların sinemanın hayrına olmadığı kesin. Lakin gelen haberlere nazaran Sony de pes etmiş değil ve potansiyel yeni direktörler için çalışmaya devam ediyorlar.

Planlanan çekim tarihleri

Firmanın şu an ki planları yaz sonuna kadar yeni bir direktör bulmak ve 2020’de sinemanın imal kademesine başlamak. Alışılmış bunun sinemanın yayın tarihini erteleyeceğinden hiç kuşku yok. Birkaç ay evvel çıkan haberlerde sinemanın 2020 yılında vizyona gireceği sav edilmişti fakat işler büsbütün planlandığı üzere giderse bile bu pek mümkün gözükmüyor.

Filmin oyuncular kısmında ise en azından direktörleri kadar fazla değişiklik bulunmuyor. Nathan Drake’i canlandıracak olan aktör Tom Holland, hâlâ sinemada çalışmak istediğini söz etti.

Başa dön tuşu