Yaza doyamayanlar! Bu filmler içinizi ısıtacak!

Güneşi iliklerinizde hissedeceğiniz, yaz temalı en âlâ sinemaları sizler için listeledik!

Geçtiğimiz gün, yaz mevsiminde gösterime girmiş, yüksek gişe sayılarına ulaşmış en güzel sinemaları siz pahalı Teknolojioku takipçileri ile paylaştık ve ilginin yüksek olduğunu gördük. Hal bu türlü olunca misal bir içerik ile karşınıza çıkmaya karar verdik. Bu kez yaz aylarında gösterime giren değil, içinizi ısıtacak, güneşi iliklerinizde hissettirecek, yaz temalı en uygun filmleri bir ortaya getirdik.

Tahmin edersiniz ki, yaz mevsimi denildiğinde birçoğumuzun aklına gelen birinci şey, denizin, güneşin, kumsalların keyfini doya doya çıkaracağımız hoş bir tatil oluyor! Hak vereceğiniz üzere bu her vakit bu mümkün olamayabiliyor. Bazen maddi kaynaklarımızın kısıtlı olması, bazen iş tempomuzun ağır olması sebebi ile vakit bulamıyor olmamız.

Örneğin; geçtiğimiz yaz koronavirüs pandemisi sebebi ile bir çoğumuz yaz mevsimini konutlarımızda geçirmek zorunda kalmıştık. Şayet siz de benzeri sebeplerden tatile gidemeyenlerdenseniz sakın üzülmeyin, bu içeriğimiz sizler için! Her ne kadar birebir tecrübesi yaşatmayacak olsa da, içinizi ısıtacak, gerçekte olduğu kadar olmasa da tatil keyfini hissetmenizi sağlayacak en düzgün yaz temalı sinemalarını sizler için listeledik. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan sizleri o sinemalar ile başbaşa bırakalım!

NOT: Sıralamayı IMDb puanı daha yüksek olan sinemaya ilerleyecek halde düzenledik.

İşte güneşi iliklerinizde hissedeceğiniz, yaz temalı en âlâ filmler!

10. Forgetting Sarah Marshall

IMDb: 7.1

Aşkzede 2008 üretimi, Nicholas Stoller’ın yönettiği, senaryosunu Jason Segel’in yazdığı romantik güldürü sinemasıdır. Başrollerini Jason Segel, Mila Kunis, Kristen Bell ve Russell Brand paylaşıyor.

9. La Piscine

IMDb: 7.1

La Piscine, Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet ve Jane Birkin’in başrollerini paylaştığı Jacques Deray tarafından yönetilen 1969 ruhsal tansiyon sineması. Côte d’Azur’da yaz mevsiminde geçen sinema, cinsel kıskançlık ve sahiplenme üzerine heyeti bir dramadır.

8. Grease (1978)

IMDb: 7.2

Grease, direktörlüğünü Randal Kleiser’in yaptığı, başrollerini John Travolta, Olivia Newton-John ve Stockard Channing’in paylaştığı 1978 ABD üretimi 110 dakikalık sinema. Çeşidi müzikal romantik güldürüdür. Tıpkı isimli Broadway müzikalinden sinemaya uyarlanmıştır.

Başa dön tuşu