Yeni Netflix seri katil biyografisi: “The Good Nurse”

Netflix, yakın zamanda piyasaya sürülen Monster: Jeffrey Dahmer Story seri katil dizisi ile oldukça fazla ilgi görmüştü. Şimdi de başrollerini Eddie Redmayne ve Jessica Chastain’in paylaştığı “The Good Nurse” isimli film ile ilgi odağı haline gelecek gibi duruyor. Tobias Lindholm’un yönettiği film, yine bir seri katil olan Charles Cullen’ın gerçek hikayesine dayanıyor.

Amerikalı bir hemşire olan Charles Cullen, aslında 16 yıl boyunca sebepsizce hastalarını öldüren bir seri katildir. 2003 yılında yakalanıp tutuklandığında, cinayet masası dedektifleri Dan Baldwin ve Tim Braun’a 40 kadar kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Ancak uzmanlara göre, gerçekte Charlie Cullen 400’e yakın ölümden sorumlu olabilir.

The Good Nurse, Cullen’la (Eddie Redmayne tarafından canlandırılan) birlikte çalışan ve sonunda yakalanmasına yardım eden hemşire Amy Loughren’in (Jessica Chastain tarafından canlandırılan) bakış açısını ele alarak işlenmiş. Film de geceleri yoğun bakım ünitesinde hemşire olarak çalışan bekar bir anne olan Amy’nin Cullen ile arkadaş olmasıyla yaşadıklarını anlatırken, Amy’nin durumu fark etmesiyle gelişen olaylar ile devam ediyor. Konuya daha çok dostluk ve heyecanlar yerine empatinin insani yönüne odaklanarak dikkat çekici bir kolaylık ve sabırla yaklaşan film, daha önce gördüklerimizden çok farklı bir seri katil biyografisi olarak karşımıza çıkıyor.

Film, Netflix’te bugün (26 Ekim 2022) yayına girdi.

Başa dön tuşu