25. Bond Filminin Çekimlerine Sakatlık Engeli

Şimdilik Bond 25 ismiyle bilinen yeni James Bond sineması hayli zahmetli süreçlerden geçiyor fakat bu kadar çok aksiliğin üst üste gelmesi hiç beklenmiyodu. Gelen haberlere nazaran serinin başrol oyuncusu Daniel Craig, Jamaika’daki sette bir kaza geçirdi. Bu kaza nedeniyle sinemanın çekimlerinin ertelenmesi kelam konusu. Haliyle sinemanın çıkışı daha da gecikecek.

İngiliz gazetesi The Sun’a nazaran Craig, Jamaika çekimlerinin son günlerinde bir sahnede depar atarken takılıp düştü. Kazanın akabinde ABD’ye götürülen oyuncunun X-Ray sinemaları çekildi ve ikinci bir açıklamaya kadar çekimlere devam etmemesi söylendi.

Bu kazanın sinemaya nasıl tesir edeceği ise bilinmiyor. Jamaika çekimlerinin birden fazla tamamlanmış olsa da çekim yapılacak daha pek çok yer var. Mevzuyla ilgili setten bilgi veren bir kaynak, sahne gereği depar atan Craig’in bir şeye takıldığını ve çok garip bir biçimde düştüğünü söyledi. Görgü şahidine nazaran Craig hayli acı içerisinde idi ve bileğinden şikayet ediyordu.

Bond 25, Craig’in ikonik rolde karşımıza çıkacağı son sinema olacak ve seri için değerli bir noktayı geride bırakmış olacak. James Bond sineması üretim etabında da oldukça sorun yaşamıştı ve uzun müddet projeyi yüklenecek bir direktör çıkmamıştı. Kadroyu sancılı bir sürecin akabinde toplayan takım, sıkıntı da olsa çekimlere başlamıştı.

Çekimlerdeki aksilikler vizyon tarihinde değişikliğe neden olmazsa Bond 25’i 8 Nisan 2020’de izleme talihi bulacağız.

Başa dön tuşu