Lucifer’ın Final Sezonuna 6 Yeni Bölüm Daha Eklendi

DC’nin alt kolu Vertigo’daki birebir isimli çizgi romandan uyarlanan Lucifer dizisi, 5. dönemiyle yayın hayatını sonlandırmaya hazırlanıyor. Dizinin bitecek olmasına üzülen hayranlar, son döneminde karizmatik Lucifer’ı umduğundan daha fazla izleme imkânına sahip olacaklar. Daha evvel son döneminin 10 kısım olacağı söylenen diziye fazladan kısım eklenmesi kararı alındı.

Netflix, “See What’s Next” isimli resmi Twitter hesabı üzerinden bugün yaptığı paylaşımda dizinin son dönemine 6 kısım daha eklendiğini ve son dönemin toplamda 16 kısımdan oluşacağını açıkladı.

4. dönemin 10 kısımdan oluşması ve 5. dönemin da 10 kısım olarak planlanması sonrası, 16 kısım biraz fazla üzere gelebilir fakat bu sayıyı dizinin FOX’ta yayınlanan birinci 3 sezonuyla kıyaslayınca çok da fazla değil. Dizi FOX’ta yayınlanırken birinci sezonu 13 kısım, ikinci dönemi 18 kısım, üçüncü dönemiyse 26 kısımdan oluşuyordu. Lucifer, birinci kanalında yayınlanırken 3. döneminin finali öncesi iptal edildi ve 4. dönemden itibaren yayın hakları Netflix tarafından satın alındı.

Dizi Netflix’e geçtikten sonra 10'ar kısımlık 4. ve 5. dönem üzerinde muahede sağlandı ve bu dönemlerde FOX’ta yayınlanacak olan 4. dönemin kıssası anlatılacaktı. Gelen ek kısım açıklamasına bakılırsa dizinin müelliflerinin, anlatacak daha fazla kıssaları ve bunun için de daha fazla vakte gereksinimleri var.

Başa dön tuşu