5 Temmuz haftası vizyona giren filmler!

Ünsal Sarıtoprak

Her hafta olduğu üzere bu hafta da gösterime giren sinemaları sizler için derledik. İşte güldürüden aksiyona toplamda 8 üretimin gösterime girdiği 5 Temmuz haftasında izleyebileceğiniz sinemalar:

Tolkien

Tolkien, Lord of The Rings serisi, The Hobbit, Silmarillion, Hurin’in Çocukları ve daha kaç edebiyat dünyasına kazandırdığı kıymetli yapıtla tanınan J.R.R. Tolkien’ın hayatını bahis ediyor. Sinema, İngiliz muharrir, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen J.R.R Tolkien’ın yetim kaldığı çocukluk periyodundan itibaren ömrünün ilerleyen periyoduna uzanıyor. Tolkien’in arkadaşlık ve aşkı keşfetme öyküsü anlatılırken öteki yandan da I. Dünya Savaşı Devri’nde Tolkien’in yaşadıklarına değiniliyor.

Filmde J.R.R. Tolkien’i Nicholas Hoult canlandırırken, Edith Bratt’e Lily Collins hayat veriyor. Tolkien’in direktörlüğünü ise Dome Karukoski üstleniyor.

İntikam

Güney Kore yapımı İntikam filminde 10 yıl evvel, açıklanamayan bir olayın akabinde hükümet tesisinden kaçan Ja yoon, hafızasını kaybeder. Yaşlı bir çift, kapılarının önünde bulduğu bu tanımadıkları küçük kızı yanlarına almaya karar verir. Çiftin yanında büyüyen Ja yoon, yıllar sonra parlak bir lise öğrencisi olur. Maddi badire yaşayan ailesine yardımcı olmak isteyen Ja yoon, bir müsabaka programına katılmaya karar verir. Hayatının değişeceğinden habersiz bir biçimde yarışa katılan genç kız, televizyonda görünmesinin akabinde garip beşerlerle karşılaşır. Onlar elbette kaybolduğu günden beri onu arayan Nobleman, Dr. Baek ve Bay Choi’dir. Sıradan bir lise öğrencisi üzere görünen Ja yoon’un hayatı artık tam bir kaosa dönüşmüştür.

Gerilim ve aksiyon çeşidindeki sinemanın yönetmenliğini Park Hoon-Jung üstlenirken, oyuncu kadrosunda  Kim Da-mi, Cho Min-soo, Park Hee-Soon gibi isimler bulunuyor.

Kül En Saf Beyazdır

Kül En Saf Beyazdır filminde, Çin’in kabahat dolu yeraltı kentinde yaşanan 2001’den 2017’ye kadar uzanan destansı bir aşk öyküsü anlatılıyor. Çin’de genç bir dansçı olan Qiao, kentin gangsterlerinden olan Bin’e aşık olur. Qiao, çeteler ortasında çıkan bir hengamede Bin’i korumak için ateş eder. Bu onun 5 yıl mahpus yatmasına neden olur. Qiao, cezası bitip hür bırakılınca Bin’e ulaşmaya çalışır.

Cannes Sinema Şenliği’nde adaylık olan Ash Is Purest White sinemasının direktör koltuğunda Jia Zhangke oturuyor. Oyuncu takımında ise  Zhao Tao, Liao Fan, Xu Zheng gibi isimler bulunuyor.

Başa dön tuşu