6 Eylül haftası vizyona giren filmler!

O Kısım 2

İlk sinemasının devamı niteliğinde olan sinemada, 27 yıl sonra şeytani palyaço Pennywise’ın kasabaya geri dönüşü sebebi ile; kahramanlarımız da çocukken kelam verdikleri üzere kasabaya dönerler. 27 yıl sonra bir ortaya gelen grupta, her bir karakterin hayli değişmiş olması sebebiyle, birbirilerini tanımakta da zorlanacaklardır. Birbirinden farklı hayatlar yaşayan eski dostlar yine birlikte çaba etmek için el ele vereceklerdir.

Bozkır

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan iki arkadaş olan Abdullah ile Çolak Ziya, geçimlerini silah satarak kazanan Abdullah ve Çolak Ziya, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterlere sahip olsalar da, yıllardır birlikte hayat gayreti vermişlerdir. Abdullah, sözlüsü Emine ile evlenmek için çabalarken, Çolak Ziya ise günü kurtarmaya çalışarak yaşar.

Hayatta her şeyden evvel mertlik, namus ve gurura değer veren Abdullah ve Çolak Ziya, bir gün asker arkadaşları Testici Bekir’in konutuna ziyarete gittiklerinde, kendilerini varsayım edemeyecekleri bir durumun içerisinde bulurlar. Testici Bekir meskende yoktur ve onlarla arkadaşlarının eşi Süheyla ilgilenmektedir. Bu durumu fırsat bilen Çolak Ziya, genç bayanı yalnız bulduğu bir esnada, ona tacizde bulunur. Abdullah’ın gelmesi ile kaçmaya başlayan Çolak Ziya, Bozkır’ın ıssız zirvesine geldiğinde, Abdullah’ın tek kurşunu ile hayatını kaybeder.

Pişmanlık ve öfke içerisinde olan Abdullah, adalete teslim olmaya karar verir. Lakin hapishanede yaşadığı zorluklar, Abdullah’ın hayatını alt üst eder. Abdullah, sözlüsü Emine’ye kavuşma umuduyla, kabahatini inkar etmeye karar verir. Bozkır kabadayısı olan Erol Kara’nın da kabahati üstlenmesi ile özgür kalan Abdullah için, asıl hesaplaşma yeni başlıyordur.

Serseriler

Film, kurdukları taşınabilir kumarhane ile köşeyi dönmeyi planlayan üç kafadarın öyküsünü bahis alıyor. Meslekten ihraç edilmiş eski bir polis olan Bülent ile düzgün bir hayatı, ailesi olmayan Fuat iki yakın arkadaştır. Birebir barda işletme müdürü ve güvenlik vazifelisi olarak çalışmaya başlayan Fuat ile Bülent, işverenlerinin tatile gitmesini fırsat bilip yerin alt katındaki depoyu kumarhaneye çevirir. Kumarhaneden köşeyi dönmeyi düşünen Fuat ile Bülent’in hayali, polislerin düzenledikleri operasyon ile palavra olur.

Kendilerini nezarethanede bulan ikilinin yolu burada bir mağazayı hackleyen Yılmaz ile kesişir. Özgür kalmalarının akabinde birlikte parayı bulmanın yolunu arayan üç kafadar, giriştikleri işlerin hepsini mahfeder.

Yeniden kumarhane işine dönmek isteseler de kısa müddette yakalanma dehşetinden bu fikirlerinden vazgeçen grup, Yılmaz’ın aklına gelen taşınabilir kumarhane fikrini hayata geçirmeye karar verir. Banka hesaplarını hackleyerek gereken parayı toplayan Yılmaz, vakit kaybetmeden taşınabilir kumarhaneyi açar. Sonunda istedikleri sonucu elde eden Fuat, Bülent ve Yılmaz, çok geçmeden peşlerine düşen Emniyet teşkilatını atlatmak için kendilerini şiddetli bir çabanın içinde bulurlar.

Cin-si Bozuk

Film, Onur ve arkadaşlarının yaşadığı trajik olayları mevzu almaktatadır. Onur ve Berk çok yakın iki arkadaştır. Onur’un, sevgilisi Bahar’la yakınlaşma planları daima suya düşmektedir. Berk, Onur’a cennetten kovulanları kurtarmak üzere bir kıssa anlatır ve onları kurtarmak üzere bir plan yaparlar. Onur ve Berk hem bu plan sayesinde fevkalade bir belgesel çekip para kazanacak hem de Onur, Bahar ile baş başa bir vakit geçirme bahtı yakalayacaktır. Ancak işler umdukları üzere gitmez, dörtlümüzün lanetli topraklarda başlarına gelmeyen kalmayacaktır.

Başa dön tuşu