‘A Beautiful Day in Neighborhood’un İlk Fragmanı Geldi

ABD'nin kendine has televizyon programlarından Neighborhood ve onun efsane sunucusu Bay Rogers, geçtiğimiz yıllarda da “Won’t You Be My Neighbor?” adlı üretime bahis olmuştu. Bay Rogers, artık de başrolünde Tom Hanks’in yer aldığı “A Beautiful Day in the Negihborhood” sineması ile karşımıza çıkacak. 

Film, programın PBS isimli kanaldaki yayın hayatının sona erdiği devirde geçen olaylar üzerine odaklanacak. O periyotta gazeteci Tim Junod (Matthew Rhys), programın sunucusu olan Fred Rogers üzerine bir inceleme yazmakla görevlendirilir. Bu yazı, gerçekte de 1998’de “Can You Say… Hero?” başlığıyla Esquire mecmuasında yayımlanmıştır. 

Junod’un yazıyı hazırlamak için Rogers ile geçirdiği mühlet, ikilinin ortasında bir dostluğun ortaya çıkmasını sağlamıştı. Bu öykü, sinemanın de temelini oluşturuyor. Sony, kuşkucu gazeteci Junod’un şüpheciliği bir yana bırakıp ABD'nin en sevilen komşusundan nezaket, empati ve görgü öğreneceğini belirtiyor.

Filmin direktör koltuğunda Maielle Heller yer alırken senaryosunu da Micah Fitzerman-Blue ve Noah Harpster kaleme alıyor. Sinema, 22 Kasım’da vizyona girecek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu