Aladdin, Avengers: Endgame’in Tahtını Elinden Aldı

Dünya çapında topladığı 2.79 milyar dolarlık gişe hasılatı ile Avatar’ı tahtından eden Avengers: Endgame, sahip olduğu rekorlarından birisini Aladdin’e kaptırdı. 24 Mayıs'ta izleyicilerle buluşan Guy Ritchie sineması, 143 gün ile 2019'un en uzun müddet gösterimde kalan sinema olmayı başardı. 3 saati geçkin müddetiyle Marvel Sinematik Evreni’nin en uzun sineması olan Avengers:Endgame, toplam 4,662 salonda gösterime girmiş ve tam 140 gün vizyona kalmıştı.

Aladdin, bugün prestijiyle ABD genelinde hala 105 salonda gösteriliyor. Gişe çıkarlarına gelince; elbette bu alanda rastgele bir kıyaslama yapmak mümkün değil. Üstte da söylediğimiz üzere Avengers: Endgame, 20 haftalık görkemli koşusu boyunca ABD'de 858 milyon dolar, memleketler arası pazarlarda ise 1,937 milyon dolar olmak üzere toplam 2.79 milyar dolar gişe hasılatı elde etti. Tam 27 yıl sonra izleyicilere bir sefer daha merhaba diyen Aladdin ise şu ana kadar toplam 1 milyar kar sağladı. 

ABD’de 2019'un en uzun mühlet gösterimde kalan sinema olmayı başaran Aladdin, temelde 1992 yılında vizyona giren orjinal animasyon sinemasını takip ediyor. Direktör koltuğunda Guy Ritchie’in oturduğu imal, Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott ve Marwan Kenzari üzere pek çok başarılı ismi bir ortaya getiriyor.

En Yeni Haberler
  1. Rende Dizaynlı Mac Pro’nun Kasası, Windows PC’lere Uyarlandı

  2. Türkiye’ye Yeterlice Alışan Oppo, ‘Sıla’lı Yeni Reklam Sinemasını Yayınl…

  3. Tesla’nın ‘Biyolojik Silah Savunma’ Modunun Ne İşe Yaradığını Gös…

  4. Türk Mühendislerin Geliştirdiği, 120 Kilo Taşıyabilen ‘Karton’ Bi…

  5. Trump-Zuckerberg Görüşmesinin Akabinde Facebook’un Siyasi Reklam…

  6. Google, Ferdi Kredi Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı

  7. iPhone 12 Pro İçin Hazırlanan Heyecan Verici Konsept Tasarım (Vid…

  8. iOS 13’ün Arama Kesilme Sorunu Kullanıcıları Sıkıntıdan Çıkarmış Dur…

  9. iPhone SE 2’nin Fiyatı ve Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

  10. Pazarlama Türkiye Doruğu 2019, 24 Ekim’de İstanbul’da

Başa dön tuşu