Game of Thrones Oyuncuları da Kabul Etti: 8. Sezon Kötü

Game of Thrones dizisinin final dönemi büyük bir gürültüyle başlamış olsa da beşerler, kısımlar ilerledikçe “Bu kadar sene bunu mu bekledik?” demeye başladı. Genel hoşnutsuzluk oyunculara da yansımış durumda ve Varys’i oynayan aktör Conleth Hill de dizinin son dönemleri hakkında sert tenkitlerde bulundu.

Dizi genel olarak GRR Martin’in kitaplarını geride bıraktığından bu yana aksıyor ve son döneminde artık hiçbir şeyi takip etmeyen üretimciler adeta başlarına nazaran bir son uydurmuş durumdalar. Ağır tenkit alan son iki kısım, dizinin tarihindeki en makus notlara sahip.

Game of Thrones oyuncularından, Varys’i canlandıran Conleth Hill ve Euron Greyjoy’u oynayan Pilou ASbek, dizinin sonu hakkında konuştular.

Dikkat, buradan sonrasi spoiler içermektedir!

Her iki karakter de dizinin sondan bir evvelki kısmı olan The Bells isimli kısımda öldü. Varys’i Daenerys ejderhasına kızarttırırken, Euron’un sonu Jaime’nin elinden oldu.

Hill, Varys’in son dönemlerde büründüğü rolden rahatsız olduğunu belirtti. Karakterinin kenara itildiğini, böylelikle öteki karakterlere daha fazla ekran mühleti verildiğini belirten oyuncu, genel olarak dizinin hoş olduğunu fakat son dönemlerin kendi favorisi olmadığını söyledi.

Tyrion ile birlikte vakit geçirmekten ve karşılıklı oynamaktan büyük keyif aldığını belirten Hill, kitapları geçtikten sonra takımın garip karakterlere olan ilgisinin kaybolduğunu söylüyor.

Geçen dönem ve bu dönem pek çok mükemmel sahne olduğunu, kendisininse en son gelip “hava durumunu” verdiğini söyleyen oyuncu, karakterinin epey çok kaynağı ve ilişkisi olan, zeki bir karakter olduğunu fakat bu yapının son iki dönemde bozulduğunu söyledi.

Euron Greyjoy’u oynayan oyuncu Asbaek ise “Keşke karakterin kraliçeyle yatmak isteyen yanını değil de daha farklı bir yanını görseydik.” diyor. O’na nazaran karakterin daha gizemli ve karanlık yanları vardı lakin bu kısımlar hiç öne çıkartılmadı.

Michael Caine üzere yalnızca kendi repliklerini okuyarak hazırlandığını belirten oyuncu, bu formülün ziyanını da gördüğünü belirtti. Ayrıyeten oyuncu, Cersei’nin bir palavra ile yakalanmasının Euron ile ittifakını bitireceğini vurgulayarak, bu şekil karakterleri derinleştiren kısımların pas geçilmesini de beğenilen karşılamıyor. Aktöre nazaran bu kısımların atlanması, serinin aceleye getirildiği hissini arttırıyor.

Daha evvel Kit Harrington’un son iki dönem için, “hayal kırıklığı sebebi” dediği, Tyrion’u oynayan Peter Dinklage’in de yer yer senaryoyu eleştirdiği biliniyor. Gendry’yi oynayan Joe Dempsie de daha evvel “bütün karakter gelişimini yedinci dönemde camdan dışarı attılar” demişti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu