Amacı Olmayan Grup Film Kadrosu ve Vizyon Tarihi Belli Oldu

İnsanları tıpkı “amaçlar” doğrultusunda bir topluluk olarak bir ortaya getiren, bunu yaparken samimi ve sıcak bir ortam sağlayan çok az şey var. Toplumsal medyanın tüm bu samimiyeti ve sıcaklığı hayatımızdan çıkardığı söylenirken, bu söylentileri Türkiye için tam bilakis çeviren, beşerler ortasında büyük büyük bağlar kuran bir topluluk var: Emeli Olmayan Küme ya da AOG.

Bundan 6 yıl evvel kurulan AOG, kısa müddette platformlar ortası bir topluluk halini aldı. Üyesi olan ya da olmayan çok sayıda beşere ulaşmasını nedeni ise içinin dışının bir olması. Hal bu türlü olunca gülünecek pek çok an, yaşanacak çok fazla şey, anlatılacak yüzlerce öykü birikiyor.

Bundan 1,5 yıl evvel Çakallarla Dans serisinin gerisindeki imal şirketi Sugarworkz ile bir ortaya gelen AOG; az evvel bahsettiğimiz tüm o kıssaları, tıpkı sıcaklık ve içtenlikle beyaz perdeye aktarma kararı almıştı. Ortadan geçen vakitte sinemanın tüm ayrıntıları planlandı. Kümenin kurucularından olan ve uzun yıllardır bizimle birlikte çalışan Onur Asrak, “Basit bir fenomen sineması olmayacak” kelamını tutacaklarını söylüyor.

Amacı Olmayan Küme sineması bize ne anlatacak?

()

Çetin ailesinin hayatta rastgele bir maksadı olmayan oğulları Onur’un ve dostu Sercan’ın öyküsüne odaklanacağız. Her İkisi de aileleri ve toplumla olan bağlantıları yüzünden problemler yaşayan bir çocuk olarak karşımıza çıkacaklar. Onların hayatındaki hedefini nasıl bulduklarını, ailesi ve toplumla ortalarını nasıl düzelttiklerini göreceğiz.

Daha evvel Çakallarla Dans ve Vazifemiz Tatil üzere sinemaları yöneten Murat Şeker, AOG sinemasının yapımcılığını üstlenecek. Direktörü ise ünlü senarist Ali Tanrıverdi olacak. Sinemanın senaryosunu ise birebir vakitte iki yakın arkadaş olan Tanrıverdi ve Şeker ele alacak.

()

Gelelim AOG’un oyuncu kadrosuna… AOG’un kurucuları Onur Asrak ve Sercan Aycan, sinemada kendilerini oynamayacaklar. Yalnızca şu an açıklamadıkları sürpriz bir sahnede, apayrı karakterler olarak karşımıza çıkacaklar. Sinemada Onur’a Sarp Bozkurt, Sercan’a ise Ali Barkın hayat verecek. 

Kırgın Çiçekler dizisiyle ismini duyuran Çağla Irmak, annesi Hülya Gülşen Irmak, Gamze Karaduman ve Çakallarla Dans sinemasıyla efsaneleşen ünlü oyuncu Hakan Alım sinemanın takımında yer alacak.

Amacı Olmayan Küme sinemasının çekimleri Eylül 2019’da İstanbul’da başlayacak. Sinema, Şubat 2020’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu